Baza technologii


Logo wpisu Akumulatory kinetyczne w systemach szybkiego ładowania

Akumulatory kinetyczne w systemach szybkiego ładowania

Elżbieta Jabłońska

Opis technologii / usługi

Akumulatory kinetyczne pozwalają zmniejszyć wymagania co do maksymalnej wymaganej mocy przyłącza energetycznego zasilającego stację ładowania akumulatorów pojazdów elektrycznych. Akumulator jest ładowany pomiędzy „tankującymi” samochodami a następnie oddaje zgromadzoną energię tak aby zapewnić maksymalne prądy ładowania akumulatorów pojazdu. Zastosowanie akumulatora kinetycznego umożliwia szybkie ładowanie pojazdów w miejscach gdzie nie istnieje wysokoprądowe przyłącze energetyczne.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Akumulator służy jako bufor zmniejszając obciążenie sieci energetycznej. Dzięki zastosowaniu rotorów z kompozytu węglowego i łożysk magnetycznych możliwe jest uzyskanie wysokich gęstości energii i wysokiej sprawności, a także długiej, bez serwisowej pracy. Przewidywany czas życia systemu to 20 lat. Rozwiązanie zmniejsza koszty związane z budową infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, stabilizuje pobór prądu

Zastosowanie rynkowe

W przemyśle transportowym w celu zmniejszenia wymagań co do przyłącza energetycznego do ładowania pojazdów elektrycznych. W energetyce odnawialnej do magazynowania energii w czasie nadprodukcji i uwalnianie jej do sieci w miarę potrzeb. W technologiach energetycznych do stabilizowania wachań w sieciach energetycznych lub uwalniania bardzo dużych enerii w krótkim czasie.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"