Baza technologii


Logo wpisu Akumulatory kinetyczne w systemach szybkiego ładowania

Akumulatory kinetyczne w systemach szybkiego ładowania

Elżbieta Jabłońska

Opis technologii

Akumulatory kinetyczne pozwalają zmniejszyć wymagania co do maksymalnej wymaganej mocy przyłącza energetycznego zasilającego stację ładowania akumulatorów pojazdów elektrycznych. Akumulator jest ładowany pomiędzy „tankującymi” samochodami a następnie oddaje zgromadzoną energię tak aby zapewnić maksymalne prądy ładowania akumulatorów pojazdu. Zastosowanie akumulatora kinetycznego umożliwia szybkie ładowanie pojazdów w miejscach gdzie nie istnieje wysokoprądowe przyłącze energetyczne.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Akumulator służy jako bufor zmniejszając obciążenie sieci energetycznej. Dzięki zastosowaniu rotorów z kompozytu węglowego i łożysk magnetycznych możliwe jest uzyskanie wysokich gęstości energii i wysokiej sprawności, a także długiej, bez serwisowej pracy. Przewidywany czas życia systemu to 20 lat. Rozwiązanie zmniejsza koszty związane z budową infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, stabilizuje pobór prądu

Zastosowanie rynkowe

W przemyśle transportowym w celu zmniejszenia wymagań co do przyłącza energetycznego do ładowania pojazdów elektrycznych. W energetyce odnawialnej do magazynowania energii w czasie nadprodukcji i uwalnianie jej do sieci w miarę potrzeb. W technologiach energetycznych do stabilizowania wachań w sieciach energetycznych lub uwalniania bardzo dużych enerii w krótkim czasie.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"