Baza technologii


Logo wpisu Autenti

Autenti

Autenti sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. Dzięki Autenti podpisywanie dokumentów możliwe jest na komputerze, tablecie lub smartfonie w dowolnym miejscu i czasie: w biurze, w domu lub w podróży. Platforma to wyjątkowe połączenie podpisu elektronicznego, innowacyjnej technologii oraz środowiska prawnego w oparciu o przepisy europejskie i krajowe. Z usługi korzystać można w relacjach z partnerami biznesowymi (B2B), ale również z konsumentami (B2C) i pracownikami (B2E). To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie. Dostęp do usługi (aplikacji) możliwy jest przez sieć internet (w modelu Software as a Service). Model biznesowy jest bardzo podobny do firm telekomunikacyjnych - głównym założeniem jest ponoszenie kosztów wyłącznie przez nadawcę dokumentów. Adresat (odbiorca) podpisuje je bez opłat. Nie musi nawet zakładać konta w platformie. Odpłatność (miesięczna lub roczna), zależna jest od wybranego pakietu funkcjonalnego usługi i liczby użytkowników. W przypadku systemów zintegrowanych oferujemy model transakcyjny - płatności uzależnione są od liczby wysyłanych dokumentów. Autenti umożliwia swoim Partnerom szybkie i łatwe integracje z systemami, z których dotychczas korzystali (za pomocą dedykowanego API). Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu nasze rozwiązanie na żywo. Więcej informacji o Autenti znajdziecie Państwo m.in. na: https://autenti.com/ https://www.facebook.com/AutentiPL https://www.youtube.com/channel/UCWTa3IvuAjJwdOIKn47jw_w

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Autenti upraszcza i skraca do niezbędnego minimum proces podpisywania dokumentów (minuty, najdalej godziny do zamknięcia transakcji zamiast dni) oraz obniża koszty związane z ich przygotowaniem i przesyłaniem tradycyjnymi metodami – pocztą lub kurierem (gwarantowane oszczędności przekraczają 50%). Poprzez ograniczenie zużycia papieru w działalności biznesowej jest również rozwiązaniem proekologicznym. Platforma gwarantuje swoim klientom pełną obsługę w zakresie procesu e-transakcji. Autenti ewidencjonuje łańcuch zdarzeń pomiędzy stronami zawierającymi umowę, a dowody umieszcza na trwałym nośniku. Szyfrowanie danych gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i zaufania. Autenti to rozwiązanie, dzięki któremu prowadzenie biznesu staje się łatwiejsze. To nowy wymiar podpisu elektronicznego. Z Autenti korzystają przedsiębiorcy, reprezentanci wielu branż i sektorów oraz ich klienci. Platforma dostępna jest również dla osób fizycznych, które mogą założyć darmowe konto w Autenti i nieodpłatnie korzystać z podpisu elektronicznego do celów prywatnych. Autenti to projekt czołowych menedżerów polskiej branży internetowej i IT.

Zastosowanie rynkowe

Usługa skierowana jest zarówno do korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw, a także instytucji oraz organizacji pozarządowych. Idea e-podpisu znalazła uznanie wśród przedsiębiorców wielu branż i sektorów, a także u ich klientów. Jesteśmy przekonani, że znajdzie również uznanie w LOTAMS, w ramach Agendy Wyzwań Technologicznych i Środowiskowych, w tematach adresowanych w punktach, w punktach 5, 7 lub 8. W Autenti stosujemy rozwiązania zgodne z unijnym rozporządzeniem EIDAS, które obowiązuje od 1 lipca 2016 roku i krajową ustawą o usługach zaufania, która wdraża w/w rozporządzenie w Polsce. Z naszej usługi można więc korzystać również w relacjach z partnerami z zagranicy. Co więcej, współpracujemy z uznanymi na rynku dostawcami rozwiązań elektronicznych, aby korzystanie z dokumentów dostępnych w Autenti było wygodne, szybkie i bezpieczne. Dzięki temu użytkownik może używać znanych mu rodzajów plików i dokumentów biznesowych (Word, Excel, PDF, pliki tekstowe i wiele innych), przechowywać je w chmurze (Google Drive, One Drive) czy też logować się za pomocą kont na serwisach społecznościowych (np. Facebook). Z platformy korzystać można po opłaceniu abonamentu.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Kraków, woj. małopolskie

Dane podmiotu

Nazwa: Autenti sp. z o.o.

NIP: 7831693251

Adres www: http://www.autenti.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

TRL 9

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"