Baza technologii


Logo wpisu Bezołowiowa, kompozytowa pasta lutownicza do montażu powierzchniowego

Bezołowiowa, kompozytowa pasta lutownicza do montażu powierzchniowego

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wynalazku jest bezołowiowa, kompozytowa pasta lutownicza do montażu powierzchniowego, służąca do lutowania elementów i podzespołów w sprzęcie elektronicznym, w tym o podwyższonych wymaganiach niezawodnościowych np. w elektronice samochodowej. Celem niniejszego wynalazku jest uzyskanie kompozytowej pasty lutowniczej z dodatkiem nanomateriałów w celach po pierwsze: obniżenia temperatury topnienia pasty i dzięki temu poprawienia właściwości zwilżających stopu kompozytowego, a po drugie: wzmocnienia mechanicznego, dzięki czemu połączenie lutowane mogłoby funkcjonować w ciężkich warunkach np. pracującego samochodu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Mocną stroną w/w bezołowiowej, kompozytowej pasty lutowniczej jest jednoczesne: 1.obniżenie temperatury topnienia, powodujące bardzo dobrą zwilżalność powierzchni lutowanych, np. podłoża miedzianego pól lutowniczych płytek drukowanych oraz 2.mechaniczne wzmocnienie połączeń lutowanych dzięki obecności wcześniej nie stosowanej mieszaniny nanododatków. Jej zastosowanie nie wymaga zmywania pozostałości po lutowaniu.Możliwe zyski z produkcji i wdrożenia pasty do montażu elektronicznego.

Zastosowanie rynkowe

Branża elektormaszynowa - wykorzystanie podzespłów i modułów elektonicznych przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach Chemia - montaż PCB Ochrona Środowiska - technologie obniżające emisje szkodliwych substancji, działania sprzyjające ochronie środowiska. Telekomunikacja-ICT - produkcja podzespołów, modułów elektrycznych i elektonicznych w tym dedykowanych do prac w ciężkich warunkach

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny

NIP: 5250008850

Kraj: Polska

Adres www: https://itr.lukasiewicz.gov.pl/

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"