Baza technologii


Logo wpisu Bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych

Bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych

OMNIHYPE POWER Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych wykorzystuje zasadę ładowania indukcyjnego, gdzie pole elektromagnetyczne przekazuje energię elektryczną z cewek w powierzchni ładującej do baterii w urządzeniu mobilnym. Technologia rozwiązuje problem z rozładowaną baterią urządzenia mobilnego Pasażera w podróży. Bezprzewodowe ładowanie może skłonić do podróży koleją osoby korzystające z urządzeń mobilnych. System bezprzewodowego ładowania marki Aircharge jest pierwszym na świecie certyfikowanym rozwiązaniem do montażu w wagonach kolejowych. Bezprzewodowe ładowarki marki Aircharge są odporne na zalania i zabrudzenia, dlatego obsługują Pasażerów Eurostar w srefie VIP, są zainstalowane w ponad 5000 miejsc na świecie i będą zamontowane w 172 składach klasy 444 Siemens Desiro należących do South Western Railway z Wlk. Brytanii.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

System bezprzewodowego ładowania marki Aircharge wyróżnia się tym, że jest pierwszym na świecie certyfikowanym rozwiązaniem do montażu w wagonach kolejowych oraz tym, że jest standardem dla takich marek, jak: Eurostar, McDonald's, Novotel, COSTA CAFE. Bezprzewodowe ładowarki marki Aircharge są odporne na zalania i zabrudzenia, posiadają certyfikat zgodności z produktami Apple, a co najważniejsze umożliwiają cyfrową interkację z użytkownikami (QR Code, Beacons). W wymiarze jakościowym bezprzewodowe ładowarki marki Aircharge zwiekszją komfort podróży Pasażerów oraz komfort korzystania z infrastruktury dworca kolejowego. W wymiarze ilościowym bezprzewodowe ładowarki przyciągają nowych Klientów, zwiększją średnią wartość rachunku płaconego przez Klienta przedsiębiorcy, który udostepnia bezprzewodowe ładowanie.

Zastosowanie rynkowe

Telekomunikacja-ICT›software i aplikacje komputerowe: Bezpłatna aplikacja mobilna do lokalizowania miejsc z bezprzewodowym ładowaniem. Monitorowanie i raportowanie wykorzystania ładowarek. Telekomunikacja-ICT›technologie mobilne Bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych. Mobilne zamawianie produktów i usług. Zbieranie anonimowych danych o użytkownikach urządzeń mobilnych. Telekomunikacja-ICT›systemy kontroli, robotyka i automatyka Położenie urządzenia mobilnego na ładowarce wywołuje zdefiniowane wcześniej akcje, np. automatyczne dostosowanie parametrów sali konferencyjnej po położeniu telefonu na ładowarce przez organizatora spotkania.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: OMNIHYPE POWER Sp. z o.o.

NIP: 1132886219

Adres www: http://omnihypepower.com/

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim
Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"