Baza technologii
BEZROZPUSZCZALNIKOWA METODA OTRZYMYWANIA API W OBECNOŚCI PROMIENIOWANIA MIKROFALOWEGO ( Trazodonu, Aripiprazolu i in.)
Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
Opis technologii / usługi
Opracowana technologia syntezy API, w szczególności z grupy LCAPs (Long Chain Aryl Piperazines), pozwala w bardzo krótkim czasie uzyskać związki z wysoką czystością i wydajnością. Jej zalety to brak rozpuszczalników oraz łatwy sposób izolowania produktów z mieszaniny reakcyjnej. Technologia jest możliwa do stosowania w skali przemysłowej.
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
Znane dotychczas metody syntezy API z grupy LCAPs wymagają stosowania drogich i toksycznych rozpuszczalników, a czas reakcji waha się od kilunastu do kilkudziesięciu godzin. Ponadto do wydzielenia produktu z mieszaniny reakcyjnej stosuje się najczęściej toksyczne chlorowcopochodne, co dodatkowo podraża proces. Opracowana bezrozpuszczalnikowa technologia syntezy API w obecności promieniowania mikrofalowego jest nietoksyczna, a do wydzielenia produktu stosowana jest jedynie woda, co w pełni pozwala zaliczyć ją do tzw. zielonej chemii. Zalety opracowanej technologii: Metoda bezrozpuszczalnikowa Łatwość izolowania produktu (H2O) Znaczne zmniejszenie ilości dodatkowych operacji technologicznych Czas reakcji w zależności od stosowanych warunków wynosi 30s-3min Obniżenie kosztów produkcji Zwiększenie bezpieczeństwa pracy
Zastosowanie rynkowe
Odbiorcą rozwiązania są firmy farmaceutyczne, biotechnologiczne i chemiczne lub firmy zajmujące się świadczeniem laboratoryjnych usług badawczo-rozwojowych ukierunkowanych na syntezę API.
Tagi
Branże
Lokalizacja
Dane podmiotu
Nazwa: Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
NIP: 6750006257