Baza technologii


Logo wpisu Bioaktywna włóknina na bazie naturalnych kompozytów polimerowych o działaniu antywirusowym, antygrzybicznym, antybakteryjnym z serwisem recyklingowym

Bioaktywna włóknina na bazie naturalnych kompozytów polimerowych o działaniu antywirusowym, antygrzybicznym, antybakteryjnym z serwisem recyklingowym

Biovalley

Opis technologii / usługi

Linia do przestrzennego nakładania kompozytu biopolimerowego na włókniny jedno i wieloskładnikowych. Technologia opatentowana z chronionym know-how. W wyniku technologii powstaje bioaktywna włóknina działaniu antybakteryjnym, antywirusowym antygrzybicznym. Działanie potwierdzone badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w akredytowanych jednostkach. Proces w pełni zautomatyzowany.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

korzyści to silna dezaktywacja osadzających sie na powierzchni patogenów, co chroni przed zakażeniami użytkowników w środowisku szpitalnym , hodowlanym, podczas podróży i w warunkach życia w obozie humanitarnym.
Pozwala na utrzymanie higieny i zapewnia bezpieczeństwo sanitarne w warunkach ograniczonego dostępu do wody.
Po użyciu tekstylia są przeznaczone do recyklingu.

Zastosowanie rynkowe

Główne zastosowania to wytwarzanie tekstyliów o przeznaczeniu medycznym w szpitalach, tekstyliów niezbędnych w obozach humanitarnych gromadzących ludzi na obszarach dotkniętych klęskami żywiołowymi i działaniami wojennymi, tekstyliów turystycznych w podróżach długoterminowych z funkcją noclegową w masowych środkach transportu (kolej, samoloty, promy), w przemyśle meblarskim, w weterynarii ochrona weterynarzy, w rolnictwie na fermach hodowlanych zwierząt zapobiegawczo przeciwko rozprzestrzenianiu się epidemii grypy ptasiej i ASF , oraz w laboratoriach badawczych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Warszawa, woj. mazowieckie

Dane podmiotu

Nazwa: Biovalley

NIP: 5252757863

Kraj: Polska

Adres www: https://www.biovalley.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Wynalazek
Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim
Wzór użytkowy
Wzór przemysłowy

Poziom gotowości technologicznej

TRL 6

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 13 grudnia 2022 12:05

Wróć na stronę "Bazy"