Baza technologii


Logo wpisu Bloki toru odbiorczego sygnału GPS/Galileo na pasmo L1/E1

Bloki toru odbiorczego sygnału GPS/Galileo na pasmo L1/E1

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Topografia zawiera elementy składowe toru odbiorczego scalonego odbiornika nawigacji satelitarnej z konstelacji GPS i Galileo pracującego na pasmo L1/E1. Została zaprojektowana w nanometrowej technologii CMOS.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Projekt wykonany jest w technologii nanometrowej, dzięki czemu przy produkcji seryjnej koszt jednostkowy odbiornika będzie mniejszy. Niski pobór prądu oraz napięcie zasilania poniżej 1 V umożliwia dłużą pracę na baterii. W pełni zintegrowana układ pętli synchronizacji fazowej (PLL) umożliwia zmniejszenie liczby dodatkowych elementów dyskretnych w urządzeniach stosujących taki układ scalony a tym samym obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie niezawodności całego systemu. Rozwijana technologia ma doprowadzić do powstania w pełni zintegrowanego systemu elektronicznego typu SoC (ang. System on Chip). Umożliwi nawigację w czasie rzeczywistym, przy zwiększonej precyzji pozycjonowania, jednocześnie z obydwu konstelacji satelitarnych systemów GNSS – europejskiego Galileo i amerykańskiego GPS-Navstar. Będzie dedykowany do zastosowań specjalnych: lotnictwo wojskowe i cywilne, kosmos, transport drogowy, kolejowy i żegluga morska, systemy geodezyjne i obrazowania. Gotowy do integracji w urządzeniach elektronicznych do ww. zastosowań. Umożliwi poprawę bezpieczeństwa dostępu do satelitarnych systemów nawigacyjnych i wdrożenie nowych usług dla służb państwowych i gospodarki narodowej

Zastosowanie rynkowe

Zaprojektowana topografia może posłużyć do budowy w pełni scalonego odbiornika GNSS (ang. Global Navigation Satellite System) na pasma L1 i E1. Na podstawie zastrzeżonego projektu masek można produkować układy scalone wysokiej skali integracji zawierające ww. funkcjonalność.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o.

NIP: 7010360620

Adres www: http://www.ibs.pw.edu.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"