Baza technologii


Logo wpisu Catia

Catia

Ireneusz Borowski

Opis technologii / usługi

CATIA jest światowej klasy technologią w obszarze CAD/CAM/CAE. System oferuje szeroką gamę rozwiązań zintegrowanych w jeden interfejs i służy kompleksowemu wsparciu następujących zagadnień.CATIA oferuje proste narzędzia dla użytkownika, które mają zastosowanie zarówno w małych jak i dużych przedsiębiorstwach, w wielu obszarach prowadzonej działalnośc. System odpowiada kompleksowym wymaganiom różnych branż, między innymi motoryzacyjnej, elektromaszynowej, lotniczej, inżynieryjnej oraz konstrukcyjno-budowlanej.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Rozwiązanie CATIA to więcej niż tradycyjne narzędzie 3D CAD, jest częścią platformy 3DEXPERIENCE i oferuje unikalne doświadczenia związane z ‘cyfrowym’ produktem. Potrzeba ciągłego rozwoju prowadzi przedsiębiorstwa na całym globie do tworzenia innowacyjnych, inspirujących i doskonałych produktów. To z kolei nakłada duże wymagania na Projektowanie oraz Architekturę i Inżynierię Systemów.

Zastosowanie rynkowe

CATIA Design 3D rozkochuje nas w w sobie, staje się niezbędne w procesie tworzenia. Udane produkty to takie, które wzbudzają bardzo pozytywne wrażenia na Konsumentach. Kreatywni projektanci muszą być wyposażeni w narzędzia systemowe, które pomogą im tworzyć i modyfikować ‘emocje’ w całym cyklu projektowania. By to osiągać, projektanci powinni współpracować z inżynierami tak by produkt spełniał wymogi funkcjonalne. CATIA zawiera następujące procesy twórcze do projektowania: Projekt przemysłowy Projektowanie kształtów Powtórna inżynieria CATIA Engineering Inżynierowie i konstruktorzy wyposażeni w CATIA (narzędzia do modelowania w 3D) mogą poznać główne elementy związane z jakością i stosowaniem produktu już na początku jego cyklu rozwoju. Cyfrowe prototypy w połączeniu z cyfrowymi analizami i symulacją pozwalają zespołom pracujacym nad produktem, witrualnie stworzyć i przeanalizować mechanikę produktu w jego środowisku pracy. Narzędzia modelowania 3D, rozwiązania CATIA Engineering Software umożliwiają tworzenie wszystkich podzespołów 3D w szerokim spektrum procesów związanych z inżynierią mechaniczną. Dostosowane są również do specyficznych wymogów różnych procesów w różnych branżach przemysłu, między innymi do: części odlewanych lub kutych, formowania plastiku i innych operacji z nim związanych, projektowania i produkcji kompozytów, projektowania części metalowych obrabianych maszynowo łącznie ze spawaniem i innymi operacjami mocującymi. Inżynierowie mogą polegać na narzędziach CATIA do modelowania w 3D w tworzeniu złożonego produktu mechanicznego wraz z jego funkcjonalną tolerancją, apektami 3D czy też kinematyką. Funkcjonalność CATIA zawiera następujące procesy inżynierskie: Projekt mechaniczny; Kadłuby, nadwozia; Części strukturalne, projekt montażu; Projekt elektryki; Instalacje rurowe; Projekt elektroniki; Projekt narzędzi.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"