Baza technologii


Logo wpisu chiliboard

chiliboard

Grinn Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

chiliboard – jednopłytkowy komputer przemysłowy chiliboard jest gotowy do użycia już w momencie wyjęcia z pudełka. Łatwa rozbudowa i funkcjonalne zastosowanie w produktach komercyjnych oraz możliwość szybkiego wprowadzenia na rynek sprawiają, że to skuteczny sposób na sukces.Przyjazny dla systemu Linux chiliboard, wyposażony jest w procesor ARM Cortex-A8, pamięć NAND, pamięć DDR3, układy zarządzania energią, komunikację Ethernet, USB 2.0, gniazdo kart USD i ponad 100 portów ogólnego przeznaczenia. To czyni go doskonałym wyborem do użytku komercyjnego i w pełni profesjonalnego Chiliboard został zaprojektowany w dwóch wersjach: Sandwich LCD, wyposażony w pięciocalowy, rezystancyjny panel dotykowy z 24-bitowym wyświetlaczem o rozdzielczości 800 x 480. Panel wyposażony jest w podświetlenie o kontrolowanej jasności, a na płytce oprócz samego wyświetlacza znaleźć można też kodek audio z wyjściem słuchawkowym i wejściem mikrofonowym oraz pięć przycisków ogólnego zastosowania, Moduł komunikacyjny M2M, mający na pokładzie pięciopasmowy modem UMTS/HSPA UG96 firmy Quectel,. Moduł przeznaczony jest do pracy na całym świecie (wsparcie dla wszystkich popularnych globalnych pasm częstotliwości), oprócz 3G wspiera także starszy standard 2G oraz umożliwia lokalizację za pomocą stacji bazowych.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Dzięki chiliboard z łatwością zrealizujemy nieskończoną ilość aplikacji w zastosowaniach takich, jak: IoT, HMI (Humam Maschine Interface), automatyka budynków oraz automatyka przemysłowa i inne. W ten sposób niewielkich rozmiarów chiliboard pozwala tworzyć innowacyjne rozwiązania: może stać się urządzeniem do obsługi multimediów, zarządzania środowiskiem IT czy sterowania procesami w przemyśle. Szczegółowe dane techniczne znajdziecie Państwo na naszym blogu: http://chiliboard.org/details/

Zastosowanie rynkowe

Grupa docelowa: firmy projektowe/produkcyjne poszukujące profesjonalnych zestawów rozwojowych umożliwiających przyśpieszenie procesu projektowania nowego urządzenia oraz firmy produkcyjne/projektowe poszukujące gotowego rozwiązania w celu wbudowania go w już istniejące urządzenie. chiliboard kierowany jest dla tych, którzy chcą rozwijać produkt na skalę masową. Umożliwia to moduł chiliSOM. Warto podkreślić, że chiliSOM zapewnia największą z dostępnych elastyczność w wyborze konfiguracji sprzętowej. W konstruowaniu niepowtarzalnych projektów pomoże wiki.chiliboard.org.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Grinn Sp. z o.o.

NIP: 8992730302

Adres www: http://www.grinn-global.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"