Baza technologii

Cięcie laserowe
Instytut Spawalnictwa
Opis technologii / usługi
Cięcie laserowe elementów płaskich najszersze zastosowanie znajduje przy konturowym wykrawaniu elementów o dowolnych kształtach w warunkach często zmieniającego się profilu produkcji oraz kształtów i typorozmiarów elementów. Technologia ta jest stosowana m. in. Przy produkcji paneli, osłon, obudów, drzwi, pił, noży, mechanizmów krzywkowych i innych elementów tego typu. Cięcie laserowe elementów przestrzennych z wykorzystaniem laserów CO2 i YAG można prowadzić proces cięcia i wykrawania otworów w przestrzennie ukształtowanych elementach kabin, obudów, karoserii, rur i profili zamkniętych. Jest to metoda przydatna w produkcji prototypowej w przemyśle motoryzacyjnym, w produkcji prototypów nadwozi a także w innych gałęziach przemysłu.
Zalety / korzyści z zastosowania technologii
Bardzo dobra jakość krawędzi cięcia pozwalająca na wykorzystanie elementów bezpośrednio po cięciu w precyzyjnych konstrukcjach mechanicznych lub spawanie wyciętych elementów z zastosowaniem metod wymagających dokładnego przygotowania krawędzi, jak spawanie elektronowe lub laserowe.
Zastosowanie rynkowe
Technologia ta jest stosowana m. in. Przy produkcji paneli, osłon, obudów, drzwi, pił, noży, mechanizmów krzywkowych i innych elementów tego typu. Cięcie laserowe elementów przestrzennych z wykorzystaniem laserów CO2 i YAG można prowadzić proces cięcia i wykrawania otworów w przestrzennie ukształtowanych elementach kabin, obudów, karoserii, rur i profili zamkniętych. Jest to metoda przydatna w produkcji prototypowej w przemyśle motoryzacyjnym, w produkcji prototypów nadwozi a także w innych gałęziach przemysłu.
Tagi
Branże
Lokalizacja
Dane podmiotu
Nazwa: Instytut Spawalnictwa
NIP: 6310102258