Baza technologii


Logo wpisu Cięcie laserowe

Cięcie laserowe

Instytut Spawalnictwa

Opis technologii / usługi

Cięcie laserowe elementów płaskich najszersze zastosowanie znajduje przy konturowym wykrawaniu elementów o dowolnych kształtach w warunkach często zmieniającego się profilu produkcji oraz kształtów i typorozmiarów elementów. Technologia ta jest stosowana m. in. Przy produkcji paneli, osłon, obudów, drzwi, pił, noży, mechanizmów krzywkowych i innych elementów tego typu. Cięcie laserowe elementów przestrzennych z wykorzystaniem laserów CO2 i YAG można prowadzić proces cięcia i wykrawania otworów w przestrzennie ukształtowanych elementach kabin, obudów, karoserii, rur i profili zamkniętych. Jest to metoda przydatna w produkcji prototypowej w przemyśle motoryzacyjnym, w produkcji prototypów nadwozi a także w innych gałęziach przemysłu.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Bardzo dobra jakość krawędzi cięcia pozwalająca na wykorzystanie elementów bezpośrednio po cięciu w precyzyjnych konstrukcjach mechanicznych lub spawanie wyciętych elementów z zastosowaniem metod wymagających dokładnego przygotowania krawędzi, jak spawanie elektronowe lub laserowe.

Zastosowanie rynkowe

Technologia ta jest stosowana m. in. Przy produkcji paneli, osłon, obudów, drzwi, pił, noży, mechanizmów krzywkowych i innych elementów tego typu. Cięcie laserowe elementów przestrzennych z wykorzystaniem laserów CO2 i YAG można prowadzić proces cięcia i wykrawania otworów w przestrzennie ukształtowanych elementach kabin, obudów, karoserii, rur i profili zamkniętych. Jest to metoda przydatna w produkcji prototypowej w przemyśle motoryzacyjnym, w produkcji prototypów nadwozi a także w innych gałęziach przemysłu.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Spawalnictwa

NIP: 6310102258

Adres www: http://www.is.gliwice.pl/

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"