Baza technologii


Logo wpisu Dźwig osobisty

Dźwig osobisty

Agnieszka Kawka

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wzoru użytkowego jest dźwig osobisty do zastosowań w placówkach rehabilitacyjnych, szpitalach, jak również w domu przy podnoszeniu z pozycji leżącej do siedzącej, z pozycji siedzącej do stojącej, przenoszenia czy też obracania osób niepełnosprawnych.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Aktualnie stosowane są urządzenia, które znacznie poprawiają warunki obsługi ciężko chorych pacjentów niemogących się samodzielnie poruszać, lecz ich istotną wadą jest duży ciężar, znaczne gabaryty, jak również niewielkie możliwości przy podnoszeniu czy przenoszeniu chorego – konstrukcja umożliwia przemieszczanie pacjenta tylko pionowo w dół lub do góry, natomiast inne kierunki przemieszczania muszą być dodatkowo realizowane przez podstawę połączoną z kołami jezdnymi. Dźwig, będący przedmiotem wzoru użytkowego, charakteryzuje się tym, iż ramię nośne sprzężone z siłownikiem ze zintegrowanym z nim napędem, połączone jest z obrotową osią, co umożliwia zarówno podniesienie, jak i obrócenie chorego. Może być on sterowany zarówno przyciskami znajdującymi się w obudowie, jak i przy pomocy bezprzewodowego prostego pilota. Dźwig jest stosunkowo lekki oraz posiada niewielkie gabaryty. Posiada również możliwość łatwej wymiany siedziska dopasowanego indywidualnie do osoby obsługiwanej, co stanowi również o dużym stopniu jego uniwersalności.

Zastosowanie rynkowe

W placówkach rehabilitacyjnych, szpitalach, jak również w domu przy podnoszeniu z pozycji leżącej do siedzącej, z pozycji siedzącej do stojącej, przenoszenia czy też obracania osób niepełnosprawnych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"