Baza technologii


Logo wpisu Ekologiczne maty dezynfekcyjne

Ekologiczne maty dezynfekcyjne

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Opis technologii / usługi

Technologia wytwarzania maty służących do wydzielenia stref ochronnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych takich jak np. ptasia grypa. Główny składnik mat to włókna konopne z odpowiednimi dodatkami naturalnymi wytwarzane w niskokosztowym procesie produkcyjnym. Przedmiotem know-how są proporcje użytych składników i spoiw oraz parametry technologiczne procesu produkcyjnego.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Naturalne rozwiązanie - maty są produkowane w 100% z włókien naturalnych konopi, lnu i juty. Zalety mat: - Lepsza utylizacja środków dezynfekcyjnych; niższe koszty utrzymania infrastruktury hodowlanej. Włókna naturalne posiadają znaczne w porównaniu z włóknami chemicznymi zdolności higroskopijne. Oznacza to, że mogą pochłonąć i utrzymać nieporównywalnie większe ilości roztworu środków dezynfekcyjnych służących do odkażania. Użyty środek dezynfekcyjny (zalecany przez lekarza weterynarii) w wyniku sił adsorpcji w mniejszym stopniu ocieka i wsiąka w podłoże, a więc można go rzadziej uzupełniać. - Ochrona środowiska - maty są wytwarzane z surowców naturalnych, po zużyciu nie ma problemu z ich utylizacją, gdyż ulegają w krótkim czasie biodegradowalności lub mogą być spalone.

Zastosowanie rynkowe

Maty służą do wyłożenia podłoża gruntowego chlewów, obór, stajni, kurników itp. w celu zapewnienia higieny i zabezpieczenia otoczenia przed przeniesieniem wirusów i bakterii na zewnątrz pomieszczeń hodowlanych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

NIP: 7811830940

Adres www: http://www.iwnirz.pl

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"