Baza technologii


Logo wpisu Elastic Workplace

Elastic Workplace

Elastic Cloud Solutions sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Elastic Cloud Solutions tworzy cyfrowe miejsce pracy na miarę XXI wieku. Nasze rozwiązania klasy Digital Workplace stworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii usprawniają komunikację, przyspieszają podejmowanie decyzji oraz automatyzują powtarzalne czynności. Dzięki temu firmy są w stanie działać szybciej. Elastic Intranet wspiera komunikację wewnętrzną i zaangażowanie pracowników w firmie ułatwiając dotarcie ze spersonalizowanymi informacjami do wszystkich pracowników, bez względu na czas, miejsce i urządzenie, z którego korzystają (BYOD), pozwalając jednocześnie na śledzenie aktywności i popularności publikowanych informacji. Edytor blokowy, który jest częścią Elastic Intranet, pozwala na kilkukrotne przyspieszenie procesu tworzenia bogatych i responsywnych treści udostępnianych pracownikom (aktualności, publikacje, bazy wiedzy), bez potrzeby technicznych umiejętności. Wbudowane moduły, takie jak Książka adresowa, Struktura organizacyjna, Rezerwacja pomieszczeń i zasobów, Bazy wiedzy, Dyskusje i Bank pomysłów pozwalają na ułatwienie procesów wewnątrzorganizacyjnych oraz angażowanie i inspirowanie pracowników, co przekłada się w znacznym stopniu na produktywność. Elastic Forms pomaga automatyzować procesy pozwalając na łatwe budowanie i udostępnianie formularzy do zbierania wszelkiego rodzaju danych (nawet na smartfonie i w postaci interfejsu konwersacyjnego – chatbota), które następnie mogą być łatwo wykorzystane w nawet zaawansowanych procesach biznesowych dzięki połączeniu z aplikacją do budowania takich procesów – Microsoft Flow (zawierającą konektory do niemal nieograniczonej liczby systemów). Elastic Intranet i Elastic Forms zostały wdrożone w jednej z największych firm energetycznych w Polsce – PKP Energetyka i są aktywnie używane przez 7 000 pracowników. Oferujemy też nasze rozwiązania globalnie w modelu SaaS, gdzie już korzystają z nich firmy z całego świata. Dodatkowo aplikacja Elastic Intranet została wyróżniona w konkursie na najlepsze rozwiązanie intranetowe podczas konferencji European SharePoint Conference 2016 w Wiedniu, będąc wśród 5 najlepszych rozwiązań i największych graczy na rynku.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

W miarę rozwoju technologii obserwujemy zmianę oczekiwań w odniesieniu do sposobu pracy i komunikacji w firmach. Jest to szczególnie widoczne w przypadku wchodzącego na rynek pracy pokolenia millennials, które swobodnie korzysta z nowoczesnych technologii i oczekuje rozwiązań umożliwiających pracę z dowolnego miejsca (domu, siedziby klienta, ...). Ważne jest więc stworzenie środowiska pracy, które pozwala na łatwą komunikację i kolaborację bez względu na miejsce, czas i urządzenie, z którego pracownik korzysta. Aplikacje Elastic Workplace odpowiadają na te potrzeby pomagając firmom w zwiększaniu produktywności pracowników i optymalizacji procesów, dzięki temu, że: Są gotowe do wdrożenia, a instalacja i podstawowa konfiguracja trwa zaledwie klika minut Są w pełni funkcjonalne – zawierają zestaw funkcjonalności niezbędnych w każdej firmie Są łatwe i przyjemne w użyciu/zarządzaniu – nie wymagają skomplikowanych szkoleń i technicznych umiejętności Są dostępne na dowolnym urządzeniu – desktop, tablet, telefon Wykorzystują najnowsze osiągnięcia technologiczne – sztuczna inteligencja oraz IoT Dzięki wdrożeniu aplikacji Elastic Workplace, firma otrzyma możliwość angażowania, informowania i inspirowania pracowników, a także automatyzacji i ułatwienia procesów wewnątrzfirmowych / biznesowych. Aplikacja Elastic Forms pozwala na łatwe i szybkie budowanie dowolnych (i mobilnych) formularzy oraz interfejsów konwersacyjnych do wypełniania przez wskazane osoby, w tym takich, które pomogą w zbieraniu danych o usterkach. Formularze Elastic Forms mogą być łatwo zintegrowane z dowolnym systemem wewnętrznym/procesowym w celu agregowania danych/zbierania statystyk oraz rozpoczęcia procesu biznesowego. Jednym z obszarów naszego rozwiązania – Elastic Intranet - jest zarządzanie wiedzą w organizacji, w skład którego wchodzi Bank Pomysłów. Pozwala on na crowdsourcing inicjatyw dzięki łatwemu tworzeniu bogatych stron opisujących idee (tekst, zdjęcia, multimedia). Użytkownicy mogą przeglądać pomysły na dowolnym urządzeniu, głosować na nie i dzielić się opiniami. Pomysły przechodzą proces od zgłoszenia, przez akceptację do realizacji. Elastic Intranet pozwala na łatwe tworzenie stron/list/kalendarzy szkoleń w organizacji, oraz udostępnianie informacji o szkoleniach zainteresowanym osobom. Bogaty obszar bazy wiedzy pozwala na udostępnianie ustrukturyzowanych informacji w konkretnych dziedzinach niezbędnych do prawidłowego szkolenia pracowników. Dodatkowo, Elastic Intranet wspiera pracowników także po szkoleniu udostępniając w łatwy i przyjemny sposób wiedzę zgromadzoną w organizacji, nawet na urządzeniach mobilnych i już niedługo przy użyciu inteligentnego bota odpowiadającego na pytania w naturalnym języku.

Zastosowanie rynkowe

Elektroniczny magazyn pracowniczy – błyskawiczne dotarcie z dowolną informacją (PUSH), szybki kanał zwrotny (komentarze, polubienia), personalizacja (tagi), monitorowanie aktywności, dostępny dla wszystkich (aplikacja mobilna, BYOD), eliminacja drukowanych magazynów (niskie koszty, brak składu i dystrybucji) Onboarding pracowników – wspieraj pracowników od początku ich obecności w firmie dostarczając niezbędną wiedzę (informacje, instrukcje stanowiskowe), zmień byłych pracowników w ambasadorów firmy (alumni) Publikowanie angażujących treści – łatwo, szybko i bez żadnych umiejętności technicznych twórz perfekcyjnie wyglądające treści bogate w multimedia (edytor blokowy) i dostępne na wszystkich urządzeniach (RWD) Bank pomysłów – pozwól pracownikom zgłaszać innowacyjne pomysły i rozwiązywać problemy Pytania do ekspertów – gromadź i udostępniaj wiedzę ekspertów pracownikom firmy Baza Wiedzy – organizuj wiedzę i niezbędne dokumenty (procedury, regulaminy, instrukcje), udostępniaj poradniki, multimedialne kursy elektroniczne, faq Dyskusje – pozwól pracownikom na dyskusję i wymianę wiedzy dotyczącej interesujących obszarów Asystent pracownika – odpowiada na pytania zadawane przez pracowników udostępniając wiedzę z bazy wiedzy a w przypadku jej braku pozwala ją uzupełnić uzyskując odpowiedzi od właściwych ekspertów lub helpdesku Książka adresowa – wyszukiwarka (imię i nazwisko, jednostka org., stanowisko), zintegrowana z katalogiem pracowników (Azure AD) oraz Skype (dostępność) Struktura organizacyjna – przeglądarka struktury organizacyjnej, łatwe tworzenie i zmiana struktury, połączenie z książką adresową Wyszukiwanie ekspertów – wyszukaj ekspertów na podstawie umiejętności, certyfikatów, zaangażowania w wybrane projekty, Profile użytkowników – szczegółowe informacje o współpracownikach (kontakt, kompetencje, kadrowe), łatwe uzupełnienie własnego profilu dzięki integracji z LinkedIn (doświadczenie, certyfikaty, umiejętności)

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Elastic Cloud Solutions sp. z o.o.

NIP: 9662105381

Adres www: http://www.elastic365.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"