Baza technologii


Logo wpisu Elektromagnetyczny silnik liniowy pracujący w warunkach niskiego ciśnienia

Elektromagnetyczny silnik liniowy pracujący w warunkach niskiego ciśnienia

Hyper Poland sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Proponowana przez nasz zespół technologia dotyczy silnika liniowego synchronicznego. Innowacyjnością jaką wprowadziliśmy jest to, że element ten byłby kompatybilny z warunkami próżniowymi (VLSM – Vacuum-compatible Linear Synchronous Motor). Pomysł jest rozwiązaniem, którego obecnie nie ma na rynku. Technologia wprowadzona przez nasz zespół może znaleźć swoje zastosowanie w zupełnie nowych dziedzinach techniki m.in. nowego środka transportu – Hyperloop, ale też w przemyśle kosmicznym oraz obronnym.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Podstawową zaletą oraz inowacyjnością jaką nasza technologia wyróżnia się od obecnych rozwiązań, jest przyłożenie wagi do kompatybilności z próżnią. Wiąże się to przede wszystkim z innym podejściem do zagadnienia odprowadzania ciepła z elementu. Zagadnienie to w niskim ciśnieniu jest poważnym wyzwaniem. Z podbonym problem borykają się obecnie koncerny lotnicze rozwijające silniki elektryczne dla samolotów pasażerskich. Dodatkowo projekt VLSM proponowany przez Hyper Poland byłby tańszy o ok. 10-15% oraz miał potencjał osiągnąć wyższą sprawność niż ma to miejsce w obecnie stosowanych silnikach.

Zastosowanie rynkowe

- mechanicznej, kolejowej – jako element napędowy pojazdów szynowych lub Hyperloop. W przypadku tego ostatniego, właśnie ten silnik służyłby do przyspieszania i hamowania kapsuł systemu Hyperloop. Obecnie technologia Hyperloop rozwija się na świecie niezwykle dynamicznie, o czym świadczą m.in. badania prowadzone przez amerykańskie firmy w Emiratach Arabskich, gdzie taki system miałby powstać już w 2020 roku. W przyszłości bardzo prawdopodobne, że system Hyperloop stanie się światowym standardem, co znacząco podniesie liczbę potencjalnych klientów, jeśli chodzi o konkretne rozwiązania, wśród których może znaleźć się VLSM. - przemysł kosmiczny – zmodyfikowana wersja VLSM może znaleźć zastosowanie we wszelkich maszynach pracujących na orbicie i wymagających translacyjnych stopni swobody.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Hyper Poland sp. z o.o.

NIP: 5223090126

Adres www: http://www.hyperpoland.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię nie zapewnia doradztwa związanego z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"