Baza technologii


Logo wpisu Elektromobilny generator energii.

Elektromobilny generator energii.

PROMEX Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Technologia dotyczy generowania energii elektrycznej uzyskiwanej z ruchu pojazdu po drogach. Zastosowanie technologii, szczególnie w pojazdach o napędzie elektrycznym zwiększa zasięg przejeżdżanych kilometrów na jednym ładowaniu baterii akumulatorów, gdyż w trakcie poruszania się pojazdu po drogach baterie te są sukcesywnie doładowywane uzyskiwaną za pośrednictwem tej technologii energią elektryczną. W wyżej wymienionej technologii zastosowano proste, tanie rozwiązania konstrukcyjne, cechujące się niezawodnością i długofalowym okresem użytkowania, ponadto może być ona stosowana praktycznie w każdym pojeździe samochodowym bez dokonywania gruntownych zmian ich budowie. Technologia przewiduje w samochodach osobowych stosowanie czterech urządzeń generujących energię o maksymalnej łącznej mocy 8 KW, natomiast w autobusach elektrycznych o masie całkowitej powyżej 10 ton również czterech urządzeń generujących energię o łącznej maksymalnej mocy 24KW.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia jest innowacyjna, a wyróżnia się zwiększoną wydajnością uzyskiwanej energii w stosunku do istniejących rozwiązań. Zastosowanie urządzenia w pojazdach przynosi wymierne korzyści w postaci zmniejszenia kosztów ich eksploatacji, co również ma istotny wpływ na zmniejszenie emisji CO2, a tym samym ochronę środowiska naturalnego.

Zastosowanie rynkowe

Technologia ma zastosowanie nie tylko w pojazdach, ale może być wykorzystywana w branżach zajmujących się masową produkcją hybrydowej energii odnawialnej z jednoczesnym wykorzystaniem innych źródeł energii takich jak: wiatr, woda i słońce. Ponadto produkcja energii odnawialnej z zastosowaniem tej technologii w powiązaniu inną naszą technologią magazynowania energii może odbywać się w zależności od potrzeb o każdej porze dnia lub nocy.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: PROMEX Sp. z o.o.

NIP: 8882506615

Adres www: http://www.promexpoland.eu

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:52

Wróć na stronę "Bazy"