Baza technologii


Logo wpisu Fabryka produkująca baterie litowe

Fabryka produkująca baterie litowe

Halina Jaskuła

Opis technologii / usługi

MCI Invest Ltd (MCI) oferuje Licencję i Transfer Technologii dotyczące zapewnienia fabryki baterii litowych "pod klucz" wraz z oprogramowaniem, sprzętem oraz szkoleniami, a wyłączając umowy o roboty budowlane i surowce a także długoterminowe obiekty pomocnicze. Fabryka będzie produkować: Wielkoformatowe baterie litowe dla zastosowania domowego i przemysłowego na całym rynku UE i EŚW. Będzie to pierwsza tego typu fabryka w UE i EŚW, w której na szeroką skalę będzie się produkować zestaw akumulatorów litowych w całości na miejscu. Specyfikacja produktu: Linia produkcyjna zasadniczo składa się z dwóch pojemności baterii, a mianowicie 60260 (70Ah) oraz 60290 (90Ah). Zakład MCI skupi się na wytwarzaniu ogniw i systemów aż do zestawów w nowym obiekcie. Fabryka zaprojektowana będzie z myślą o umożliwieniu całkowitego procesu produkcji, wraz z badaniami i rozwojem, wytwarzaniem wysokiej jakości komponentów, fabrykacji ogniw, fabrykacji modułów i ostatecznym składaniem kompletnych zestawów akumulatorów gotowych do integracji z pojazdami lub projektami ESS.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Produkowanie po raz pierwszy tego typu baterii (na szeroką skalę) w UE. Zakład będzie produkował systemy przechowywania energii oraz układy napędowe dla pojazdów elektrycznych z zastosowaniem najnowszych technologii i w dostępnych cenach. Jonowe baterie litowe o wysokiej gęstości energii są najbardziej obiecującymi rozwiązaniami dla przyszłego mobilnego zasilania energią. W porównaniu do innych technologii w zakresie baterii, przyjazne dla środowiska akumulatory energii mają znaczną przewagę. Są one zatem istotnym elementem we wdrażaniu na szerszą skalę pojazdów o zerowej emisji oraz zastosowaniu przechowywania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Zwykła produkcja tradycyjnych małoformatowych ogniw baterii litowych nie może równać się z urządzeniami stosowanymi przez MCI. Całość badań i rozwoju (R&D), projektów i produkcji konwencjonalnej baterii litowej różni się od oferowanego wyposażenia. Priorytetem oferowanej produkcji jest wysoka wydajność, niskie zużycie energii, bezpośredni proces produkcyjny, spójność produktu i bezpieczeństwo. Redukcja kosztów będzie ostatecznym sprawdzianem prawdziwego sukcesu procesu produkcyjnego. Korzyści jakie wynikają dla nabywcy: Pozycja wyłącznego lidera w technologii baterii litowych i systemu przechowywania energii, które dotychczas w tym formacie nie są obecne w produkcji krajów UE&EŚW, a zatem rynek pozostaje otwarty.

Zastosowanie rynkowe

Energetyka i Paliwa, Zastosowanie w zakresie: baterii litowo-jonowych dla usług dodatkowych w sieciach energetycznych; ogniw litowo-jonowych dla celów sektora motoryzacyjnego (baterie elektryczne dla autobusów, pojazdów ciężarowych, samolotów, statków, traktorów, wózków widłowych, itp.); systemu przechowywania energii (ESS) dla sektora energii słonecznej lub wiatrowej; systemu przechowywania energii dla agar lub fabryki. (magazynowanie taniej energii w nocy i dostarczanie jej w dzień); oszczędzania energii sieci; zastosowania wojskowego (baterie dla pojazdów, samolotów, czołgów,) (ESS dla centrów dowodzenia).

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"