Baza technologii


Logo wpisu Głowica do podawania materiału w drukarkach przyrostowych wyposażona w układ mieszający i system osłony gazowej

Głowica do podawania materiału w drukarkach przyrostowych wyposażona w układ mieszający i system osłony gazowej

Politechnika Świętokrzyska

Opis technologii / usługi

Przedmiotem oferty jest głowica do podawania materiału w drukarkach przyrostowych, posiadająca obudowę wyposażoną w króciec do podawania masy budulcowej oraz króćce do podawania płynnych dodatków. W obudowie osadzone jest obrotowo mieszadło, przy użyciu którego następuje wymieszanie płynnej masy budulcowej z płynnymi dodatkami wpływającymi na właściwości mieszanki. Dodatkowo, do dolnej części obudowy zamocowana jest dysza wyposażona w króciec dostarczający gaz osłonowy, który powoduje szybsze utwardzenie mieszanki wytłaczanej z głowicy. Mieszadło jest wymienne, a jego kształt jest dobierany w zależności od zastosowanej masy budulcowej. Wymieszanie składników masy budulcowej tuż przed wytłoczeniem z głowicy drukarki eliminuje tym samym możliwość zbyt wczesnego związania składników masy. Dodatkowo, głowica umożliwia osłonę gazową materiału tworzącego wydruk. Celem tej osłony jest odizolowanie od kontaktu z powietrzem lub wpływ na właściwości materiału, przykładowo przyspieszenie utwardzania. W ten sposób łączone są zadania realizowane w innych rozwiązaniach przez oddzielne układy.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

konstrukcja głowicy pozwala na jednoczesne dostarczanie i mieszanie płynnej masy budulcowej z płynnymi dodatkami polepszającymi właściwości mieszanki, zastosowanie dyszy wraz z króćcem doprowadzającym gaz osłonowy, powoduje szybsze utwardzenie mieszanki wytłaczanej z głowicy, do druku wykorzystywany będzie silikat, materiał nie zwierający żadnych szkodliwych domieszek, którego produkcja nie powoduje zanieczyszczenia ani degradacji środowiska.

Zastosowanie rynkowe

Budownictwo- tworzenie komponentów budynków zarówno na placu budowy jak i w firmowym magazynie Architektura- tworzenie modeli (makiet) służących do wizualizacji przygotowywanych projektów budowlanych na różnych etapach projektowania Przemysł maszynowy- produkcja unikalnych rozwiązań technicznych, części i elementów składowych maszyn i urządzeń.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Politechnika Świętokrzyska

NIP: 6570009774

Adres www: http://www.tu.kielce.pl/

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"