Baza technologii


Logo wpisu Głowica do przecinania lub zaciskania elementów

Głowica do przecinania lub zaciskania elementów

Krzysztof Lipiec

Opis technologii / usługi

Przedmiotem licencji jest głowica do przecinania lub zaciskania elementów mająca obudowę, znamienna tym, że wewnątrz obudowy jest ułożyskowany co najmniej jeden wahliwy ciężarek, z którego swobodnym ramieniem jest połączona dźwignia związana z obrotowym koncentrycznym synchronizatorem. Na swobodnym końcu dźwigni jest osadzone narzędzie do zagniatania lub przecinania, przy czym ciężarek ma sprężynę zwrotną powodującą jego ruch w kierunku środka obudowy. Głowica jest znamienna tym, że jest wyposażona w kilka ciężarków wahliwych wokół swoich osi i układów dźwigni połączonych wspólnym koncentrycznym synchronizatorem. Przycinanie elementów na żądane odcinki lub wykonywanie pierścieniowych zagnieceń, przeprowadza się wprowadzając centralnie do głowicy znajdującej się w stanie spoczynku, a po nadaniu odpowiedniej prędkości obrotowej i wykonaniu odpowiedniej operacji głowica jest zatrzymywana, a detal jest wyjmowany lub przesuwany o odpowiedni skok.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Celem wynalazku jest nieskomplikowane przecinanie i zagniatanie elementów. Głowica według wynalazku ma obudowę, wewnątrz której jest ułożyskowany co najmniej jeden wahliwy ciężarek, z którego ramieniem swobodnego końca jest połączona dźwignia, na której swobodnym końcu jest osadzone narzędzie do zaginania lub przecinania, przy czym ciężarek ma sprężynę zwrotną powodujące jego ruch w kierunku środka obudowy. Głowica może być wyposażona w kilka narzędzi np. noży krążkowych, co znacznie przyspiesza proces wykonania zabiegu.

Zastosowanie rynkowe

Branża elektromaszynowa, przemysł mechaniczny - do przecinania rur cienkościennych lub zaciskania z przetłoczeniem obwodowym. Branża elektromaszynowa, przemysł precyzyjny i optyczny - do zaciskania sond, anten, soczewek. Branża budownictwo, technologie dla budownictwa - do szybkiego przecinania rur miedzianych i plastikowych. Branża górnictwo i hutnictwo, technologie metalu i produkty metalowe - do przecinania rur cienkościennych lub zaciskania z przetłoczeniem obwodowym.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"