Baza technologii


Logo wpisu Generator Trzeciej Harmonicznej częstości impulsów laserowych

Generator Trzeciej Harmonicznej częstości impulsów laserowych

Uniwersytet Warszawski

Opis technologii / usługi

Generator Trzeciej Harmonicznej częstości impulsów laserowych współpracuje z laserami tworzącymi ultrakrótkie impulsy laserowe. Impuls światła z lasera jest wprowadzany do generatora, gdzie powstają impulsy światła o długościach fali dwa i trzy razy krótszej od początkowej. Znane lasery impulsowe generują impulsy światła o długości fali w obszarze podczerwieni. Generator Trzeciej Harmonicznej współpracujący z tymi laserami pozwala uzyskać impulsy w zakresie widzialnym i w ultrafiolecie. Proponowany przez nas generator charakteryzuje się małym rozmiarem i niskim kosztem produkcji w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Niski koszt produkcji (kilkukrotnie mniejszy w porównaniu do innych technologii) przy zachowaniu odpowiedniej funkcjonalności i sprawności przetwarzania częstości. Niewielki rozmiar sprawia, że zmieści się w każdym laboratorium. Uproszczona budowa ułatwia integrację z innymi urządzeniami i przekłada się na łatwość dostrajania i optymalizacji energii impulsów trzeciej harmonicznej światła. Umożliwia szybką zmianę warunków eksperymentalnych. Przy wbudowaniu generatora w inne urządzenie, łatwość automatyzacji procesu strojenia.

Zastosowanie rynkowe

Konwersja długości fali impulsów na krótszą może być zastosowana w nauce (fizyce, chemii, biologii), w przemyśle (przy laserowej obróbce materiałów) i medycynie.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Uniwersytet Warszawski

NIP: 5250011266

Kraj: Polska

Adres www: http://www.uott.uw.edu.pl

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Wielkość: Duże

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię nie zapewnia doradztwa związanego z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"