Baza ekspertów


Logo wpisu IDEAS NCBR

IDEAS NCBR

IDEAS NCBR SP. Z O.O.

Opis oferowanych usług

IDEAS NCBR Sp. z o.o. to ośrodek badawczo — rozwojowy założony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Wspieramy rozwój sztucznej inteligencji i gospodarki cyfrowej w Polsce poprzez tworzenie platformy łączącej środowiska akademickie i biznesowe. Naszym celem jest zbudowanie ośrodka naukowego prowadzącego badania na najwyższym światowym poziomie. Miejsca, które będzie wspierać prowadzenie w Polsce innowacyjnych projektów 
R&D i umożliwi kształcenie nowego pokolenia naukowców skupionych na praktycznym zastosowaniu opracowywanych algorytmów. Prowadzimy zarówno badania podstawowe jak i stosowane. Zwracamy szczególną uwagę na komercjalizację odkryć i wynalazków, co pozwoli wykorzystać je w różnych sektorach gospodarki i administracji, a także stać się realną częścią cyfrowej transformacji.

Opis oferowanych usług w ramach MAZOVIA EDIH od września 2023 roku:
1. Zrównoważony rozwój w uczeniu maszynowym: Konsultacje, ocena, optymalizacja i wsparcie wdrożenia technik zero-waste dla firm.

IDEAS NCBR oferuje usługi związane z tworzeniem efektywnych modeli uczenia maszynowego opartych na technikach "zero-waste" i zrównoważonym rozwoju. Dzięki naszym konsultacjom, ocenie i optymalizacji modeli uczenia maszynowego, firmy mogą osiągnąć wyższą wydajność oraz zminimalizować zużycie zasobów obliczeniowych. Ponadto, oferujemy szkolenia i warsztaty dla firm, uniwersytetów i innych organizacji zainteresowanych uczeniem maszynowym opartym na technikach "zero-waste".
Korzyści biznesowe dla przedsiębiorców to przede wszystkim poprawa wydajności modeli uczenia maszynowego, redukcja kosztów związanych z zużyciem zasobów obliczeniowych oraz zminimalizowanie wpływu na środowisko dzięki zastosowaniu technik "zero-waste".

2. Szkolenia: Zwiększanie wydajności sieci neuronowych

Szkolenie adresowane jest do osób zajmujących się na co dzień głębokim uczeniem, które chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami. W szczególności szkolenie przeznaczone jest dla programistów implementujących sieci neuronowe w środowiskach z ograniczonymi zasobami obliczeniowymi, takimi jak mikrokontrolery albo urządzenia mobilne. Szkolenie pokrywa szereg zagadnień związanych ze zwiększeniem wydajności sztucznych sieci neuronowych, w szczególności zagadnienia, którymi zajmujemy się w ramach prowadzonego projektu Zero Waste Machine Learning.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają algorytmy umożliwiające zwiększenie wydajności sieci neuronowych, zdobędą praktyczne umiejętności.

Tagi

Lokalizacja

Warszawa, woj. mazowieckie

Dane podmiotu

Nazwa: IDEAS NCBR SP. Z O.O.

NIP: 7011017605

Kraj: Polska

Adres www: https://ideas-ncbr.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Średnie

Obszary współpracy

Doradztwo technologiczne

Doświadczenie

Wsparcie w transformacji cyfrowej
Wsparcie w transferze technologii

Dodano 21 lipca 2023 12:26

Wróć na stronę "Bazy"