Baza technologii


Logo wpisu Imitator celu powietrznego

Imitator celu powietrznego

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

Opis technologii / usługi

Głowica imitatora celu powietrznego charakteryzuje się tym, że tuleja jest podzielona cylindrycznym rusztem, posiadającym wewnątrz skośne, przeciwnie skierowane kanały o przekroju kołowym, których wyloty znajdują się na obwodzie rusztu, a wloty na ścianach wewnętrznych, prostopadłych do jego osi podłużnej. Wewnątrz tulei po obu stronach rusztu mieszczą się smugacze. Umocowanie smugacza od strony czoła imitatora zapewnia stożkowa przysłona dociskana przednim opływem stożkowym. Od strony tylnej smugacz opiera się o ruszt. Drugi smugacz od strony czołowej opiera się o ruszt, a od tylnej trzymany przez cylindryczny łącznik, służący do połączenia głowicy imitatora z prochowym silnikiem rakietym. Ruszt stanowi prowadzenie imitatora w lufie wyrzutni. W części czołowej opływu stożkowego wykonany jest nagwintowany otwór mieszczący zapalnik uruchamiający smugacze.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zaletą głowicy wg wzoru jest uzyskanie większej wartości i zakresów promieniowania podczerwonego oraz widma tego promieniowania zbliżonego do widma promieniowania celu rzeczywistego dzięki zwiększonej ilości otworów ogniowych na obwodzie rusztu.

Zastosowanie rynkowe

Branża elektromaszynowa - przeznaczona do szkolenia wojsk obrony przeciwlotniczej w strzelaniu zestawami rakietowymi i artyleryjskimi Inne - szkolenie wojsk.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

NIP: 5250007282

Kraj: Polska

Adres www: https://www.itwl.pl/

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Duże

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 13 maja 2021 17:33

Wróć na stronę "Bazy"