Baza technologii


Logo wpisu InvestShark

InvestShark

InvestShark - Tymoteusz Trąpczyński

Opis technologii / usługi

Investshark jest aplikacją webową skierowaną do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych inwestujących na rynku akcji w horyzoncie długoterminowym, oferującą im gotowe portfele inwestycyjne.

Ponadto, Investshark stanowi intuicyjne narzędzie dla bardziej zaawansowanych inwestorów umożliwiające im przetestowanie własnych strategii inwestycyjnych na polskim rynku (GPW i NewConnect) lub stworzenie nowej, zupełnie od podstaw. Istnieje możliwość podpięcia danych finansowych z innych światowych rynków.

Użyte technologie:
- Jakarta EE (backend),
- ReactJS (frontend)
- Uwierzytelnianie i autoryzacja użytkowników w oparciu o protokół OpenID Connect.

Link do aplikacji: https://investshark.pl

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

1. Kreator strategii - Umożliwia użytkownikom tworzenie własnych strategii inwestycyjnych za pomocą filtrów składających się z różnych danych i wskaźników finansowych. Strategię można przetestować na danych historycznych.

2. Gotowe portfele inwestycyjne - Rozwiązanie dla inwestorów, poszukujących prostych rozwiązań. InvestShark przedstawia gotową do zainwestowania listę spółek. Do portfela może zostać podlinkowany artykuł wyjaśniający budowę strategii, na jakiej bazuje portfel.

3. Zarządzanie portfelem - Użytkownik ma wgląd w kondycję portfela, w tym jego wskaźniki efektywności, ogólny poziom ryzyka poszczególne wyniki spółek, które się na niego składają. Na wykresie ogólnym można porównać jak portfel radził sobie na tle rynku i jak jego komponenty wpływały na ogólną stopę zwrotu.

4. Analiza spółek - Skaner inwestycyjny oraz szczegółowe strony spółek pozwalają nie tylko zapoznać się bliżej z wynikami finansowymi, podmiotami inwestującymi i notowaniami historycznymi, ale także z ogólną sytuacją panującą w sektorze w formie intuicyjnego skanera.

Korzyści dla użytkownika:
- Pełna dowolność w budowaniu strategii,
- Przejrzysty przegląd portfela i spółek,
- Skondensowane dane i analizy,
- Gotowe portfele inwestycyjne,

Zastosowanie rynkowe

Integracja z platformą usług maklerskich banków, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych lub serwisów informacyjnych związanych z rynkami finansowymi.

Tagi

Branże

Zdjęcia

Lokalizacja

Luboń, woj. wielkopolskie

Dane podmiotu

Nazwa: InvestShark - Tymoteusz Trąpczyński

NIP: 7831801539

Kraj: Polska

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Mikro

Forma ochrony

Nie dotyczy

Poziom gotowości technologicznej

TRL 7

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 17 listopada 2023 18:33

Wróć na stronę "Bazy"