Baza technologii


Logo wpisu Konstrukcje powłok odwzorowywanych metodą triangulacji.

Konstrukcje powłok odwzorowywanych metodą triangulacji.

EDOME sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Posiadamy patenty i opracowane technologie produkcji złącz oraz konstrukcji umożliwiających wykonywanie elementów budynków w formie powłok odwzorowanych metodą triangulacji. Z uwagi na prostotę i niskie koszty system EDOME otwiera dla budownictwa powszechnego możliwość kształtowania przestrzeni stosowany dotychczas tylko przy realizacji prestiżowych obiektów, dla których czynnik ekonomiczny nie był decydującym. Architekci będą mogli "rzeźbić" atrakcyjne formy niedostępne z uwagi na konieczność jednostkowego projektowania i realizacji konstrukcji. Opracowaliśmy projekty podstawowych, powtarzalnych konstrukcji ( świetliki i naświetla kopułowe, wielofunkcyjny, pasywny, prefabrykowany dom kopułowy, dach powłokowy ), których prototypy umożliwią prezentację i komercjalizację technologii pozwalającą na jej dalszy rozwój.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia otwiera nową niszę w budownictwie powszechnym, wprowadzając do niego nowe atrakcyjne formy architektoniczne. Istniejące dotychczas rozwiązania niedostępne były z uwagi na trudności związane z projektowaniem i realizacją oraz koszty. Nowy system zmienia radykalnie tą sytuację. Można to prześledzić na podstawie podstawowych produktów. Naświetla realizowane były przeważnie w oparciu o konstrukcję w postaci żeber opierających się na podstawie kopuły i zbiegających w najwyższym jej punkcie. Kryto je pasami poziomymi pakietów szybowych w kształcie trapezów o zróżnicowanych wymiarach. Konstrukcje takie wymagały indywidualnego projektowania. Naświetla w formie kopuł geodezyjnych zbudowane są z dwóch rodzajów trójkątów. Ich średnicę można kształtować dowolnie w ramach nośności systemowych złącz węzłów. Domy kopułowe z uwagi na wiele zalet popularne są na świecie (www.naturalspacesdomes.com). Budowane były dotychczas w Polsce w oparciu o irracjonalne technologie. EDOME opracowało nowy system budowy wielofunkcyjnych, prefabrykowanych, pasywnych domków kopułowych.

Zastosowanie rynkowe

Architektura i urbanistyka: Technologia otwiera nowe możliwości kształtowania przestrzeni. Udostępnimy nieodpłatnie materiały określające zakresy zastosowań systemu. Projektowanie: Technologia umożliwia projektowanie konstrukcji powłokowych odwzorowywanych metodą triangulacji w oparciu o opracowane systemy złącz konstrukcji. Zaprojektujemy konstrukcję lub udostępnimy dane do jej projektowania. Technologie budowlane: Technologia pozwala na wykonywanie przegród z różnych materiałów o skomplikowanych kształtach. Sprzedamy licencje, prawa własności lub nawiążemy współpracę w ramach produkcji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: EDOME sp. z o.o.

NIP: 7182137523

Adres www: http://edome.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Wynalazek
Zgłoszenie wynalazku
Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"