Baza technologii


Logo wpisu Maska regenerująco – odżywczej do włosów i sposób wytwarzania maski regenerująco – odżywczej

Maska regenerująco – odżywczej do włosów i sposób wytwarzania maski regenerująco – odżywczej

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Opis technologii

Przedmiotem zaproszenia jest technologia wytwarzania innowacyjnego produktu maska regenerująco – odżywcza do włosów i sposób wytwarzania maski regenerująco – odżywczej o udowodnionych cechach biofunkcjonalnych. Innowacyjny produkt charakteryzuje się wielokierunkowym mechanizmem działania m.in. pozytywnym wpływem na procesy keratynizacji w strukturze włosa, delikatnym oczyszczeniu, przeciwdziałaniu wypadaniu włosów, eliminacji toksyn ze skóry głowy, wspomaganie fizjologicznego wzrostu włosów, wznawianie mikrokrążenia i odżywieniu cebulek włosów.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Nowoopracowany produkt typu maska do włosów zawiera szereg substancji aktywnych jak i substancje pomocnicze pochodzenia organicznego. Proces otrzymywania produktu kosmetycznych wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju i krajowe inteligentne specjalizacje (KIS 1 i KIS 2). Technologia produkcji kosmetyku jest oparta na założeniach green technology i zero waste (procesy niskotemperaturowe, wyeliminowanie konieczności stosowania toksycznych rozpuszczalników itp.).

Zastosowanie rynkowe

Nowoopracowany produkt jest dedykowany zarówno kobietom jak i mężczyznom a zwłaszcza osobom z osłabioną łuską włosa i dysfunkcjami w składzie mikroflory skóry głowy. Unikatowy na polskim i zagranicznym rynku skład szamponu do włosów jest oparty o synergistyczne i biodynamiczne działanie 4 surowców roślinnych – ostropestu plamistego, herbaty chińskiej, koniczyny łąkowej i kiełków pszenicy lub soi lub łubinu.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Poznań, woj. wielkopolskie

Dane podmiotu

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

NIP: 7770004960

Kraj: Polska

Adres www: http://puls.edu.pl/

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

TRL 8

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Dodano 24 lutego 2023 14:31

Wróć na stronę "Bazy"