Baza technologii


Logo wpisu Maszyna do rozdrabniania biomasy roślinnej – ścielarko paszowóz

Maszyna do rozdrabniania biomasy roślinnej – ścielarko paszowóz

Ars Krzysztof Szorc

Opis technologii / usługi

Firma ARS Krzysztof Szorc, oferuje do sprzedania, licencję tj. patent wraz z gotową i przetestowaną wersją maszyny /w formie prototypu/, w przedmiocie maszyny rolnicze, pod nazwą scielarko - paszowóz /P.388785/, ochrona trwa do 2029r. Maszyna jest zawieszana na ciągniku rolniczym /TUZ/, zapotrzebowanie mocy ok. 50 KM. Napędzana jest wałkiem przekaźnika mocy, oraz szybkozłączem hydraulicznym z zewnętrznego układu hydrauliki ciągnika. Charakteryzuje się lekką, zwartą konstrukcją, małymi gabarytami, oraz dużą prostotą. Zadany wsad maszyna tnie na sieczkę, dlatego nadaje się do ścielenia, chlewni, obór, kurników, plantacji truskawek, rozdrabniania do produkcji brykietu itp. Maszyna posiada też oferowaną w proponowanym pakiecie, odmianę konstrukcyjną /również opatentowaną/ w postaci zawieszanego paszowozu do karmienia zwierząt gospodarskich.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Maszyna jest zawieszana na ciągniku rolniczym /TUZ/, zapotrzebowanie mocy ok. 50 KM. Napędzana jest wałkiem przekaźnika mocy, oraz szybkozłączem hydraulicznym z zewnętrznego układu hydrauliki ciągnika. Charakteryzuje się lekką, zwartą konstrukcją, małymi gabarytami, oraz dużą prostotą. Zakup i włączenie do planów rozwojowych państwa firmy proponowanej licencji, /ze względu na jej potencjał innowacyjny/ pozwoli państwu na uzyskanie dotacji unijnej nawet do 80%, nie tylko na zakup proponowanej licencji, ale sfinansowanie całej inwestycji.

Zastosowanie rynkowe

Praca oferowanej maszyny polega na rozdrabnianiu oraz przenoszeniu pneumatycznym masy roślinnej która poprzez wsad jest zadana maszynie. Rozdrobniona masa rośłinna wykorzystywana jest do karmienia zwierzat gospodarskich , scielenia obór ,kurników itp. oraz wysciełania plantacji np. truskawek , nadaje sie znakomicie również do rozdrabniania biomasy w technologi brykietowania resztek pożniwnych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Ars Krzysztof Szorc

NIP: 9661419634

Adres www: http://nan

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"