Baza technologii


Logo wpisu MESHR

MESHR

GRERA CONNECT Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

MESHR jest przełomowym narzędziem w umawianiu spotkań biznesowych. Jest to aplikacja do networkingu biznesowego umożliwiająca umówienie spotkania w 3 prostych krokach z osobą z naszego kręgu zawodowego, będącą jednocześnie w bliskiej nam lokalizacji. Najpierw ustawiamy swoją dostępność (czas i miejsce), wybieramy osobę z dostępnych w okolicy i możemy zasugerować miejsce spotkania. Zaproszenie jest wysyłane automatycznie. Każdy aktywny zawodowo człowiek może użyć MESHR gdziekolwiek, aby spotkać się na kawę czy lunch, oszczędzając przy tym czas szukania kontaktów np. na konferencjach tematycznych. MESHR jest brakującą funkcjonalnością i praktycznym uzupełnieniem LinkedIn’a, gdzie mamy mnóstwo wirtualnych kontaktów. Jednak cała tajemnica sukcesu tkwi w bezpośrednich spotkaniach, bo to one budują zaufanie w biznesie i prowadzą do wymiernych efektów zawodowych. Celem aplikacji jest ułatwienie w szczególności ludziom podróżującym służbowo spotkania z kimś, kto jest w okolicy i również ma czas na spotkanie. Czas, który wielu z nas spędza na dworcach, lotniskach, w pociągach możemy teraz wykorzystać dużo skuteczniej i odbyć spotkanie biznesowe w czasie podróży np. umawiając się w wagonie restauracyjnym z kimś, kogo nie znamy, a kto może być potencjalnym patrnerem biznesowym. Aplikacja miała swoją podczas premierę podczas Web Summit 2017 w Lizbonie, jako Alpha Programme Exhibitor, natomiast wersja MVP produktu funkcjonuje na rynku od maja 2018 roku (platformy iOS i Android).

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Innowacyjność tego rozwiązania polega na bezpiecznych spotkaniach z jakościowymi kontaktami zawodowymi, które z różnych powodów spędzają służbowy czas w podobnej lokalizacji. Zapewnia nam to sposób logowania do aplikacji możliwy jedynie poprzez profil LinkedIn, który jest jednocześnie potwierdzeniem danych danej osoby i eliminuje ryzyko fakeprofiles. Jest to wartość istotna nie tylko w biznesie i nie tylko dla bezpieczeństwa kobiet podróżujących służbowo. Ponadto, dzięki temu, że aplikacja posługuje się geolokalizacją, podczas umawiania spotkania można wybrać sugerowane przez aplikację miejsce spotkania. Tak wybór osoby (widoczny profil zawodowy) i miejsca spotkania, jak i wysłanie zaproszenia odbywa się w pełni automatycznie, bez konieczności używania klawiatury, chatu i pisania wiadomości. Stanowi to absolutną przewagę konkurencyjną na rynku narzędzi do umawiania spotkań biznesowych. Zalety tego rozwiązania są bezsporne. Poza dostępem do bezpiecznych spotkań z osobami o potwierdzonej tożsamości w podobnej lokalizacji, mamy także bezpośredni wpływ na wybór osoby na spotkanie i przez to na jakość spędzanego przez nas czasu w podróży biznesowej. Ponadto umówienie spotkania sprowadzone do absolutnego minimum obsługi, czyli automatycznego wysłania zaproszenia jest prostą, szybką i niezobowiązującą formą poszerzania kontaktów służbowych. Tutaj warto podkreślić, że zaproszona osoba może zaakceptować lub odrzucić zaproszenie bez zbędnych formalności i wyjaśnień.

Zastosowanie rynkowe

MESHR to aplikacja o zasięgu globalnym tworzona przez zespół pasjonatów i doświadczonych przedsiębiorców znających rynek światowych narzędzi networkingowych. Zastosowanie aplikacji jest niezwykle szerokie, od indywidualnych spotkań w trakcie podróży służbowych (linie lotnicze i kolejowe, sieci hoteli, sieci restaruacji), przez szukanie kontaktów w ramach dużych eventów, targów i imprez rozproszonych, na integrowaniu pracowników dużych korporacji posiadających wiele oddziałów na świecie kończąc. Model biznesowy produktu został zbudowany w oparciu o trzy strumienie przychodów: 1/ Strumień przychodów B2C oparty o indywidualną subskrypcję indywidualnego użytkownika; 2/ Strumień przychodów B2B oparty o transfer technologii (licencja/white label) w postaci integracji głównego silnika aplikacji MESHR ze środowiskiem klienta biznesowego (wewnętrzne rozwiązanie aplikacyjne) lub opcji „fit for business” dostosowującej narzędzie do wyłącznych preferencji klienta docelowego (licencja); 3/ Strumień przychodów B2B2C przeznaczony dla multiużytkowniów korporacyjnych w ramach subskrypcji kolektywnej (działy sprzedaży lub działy HR dużych korporacji). W przypadku rozwoju rozwiązania pod kątem obsługi Polskich Kolei Państwowych należałoby dostosować narzędzie pod względem technologicznym uwzględniając miejsca potencjalnych spotkań (dworce, pociągi, wagony) oraz zasięg dostępności (skład pociągu, potencjalne przesiadki, umawianie spotkań z wyprzedzeniem, ewentualnie zlokalizowane punkty spotkań).

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: GRERA CONNECT Sp. z o.o.

NIP: 9462684919

Adres www: http://meshr.io

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"