Baza technologii


Logo wpisu Miejskie turbiny wiatrowe

Miejskie turbiny wiatrowe

Halina Jaskuła

Opis technologii / usługi

Oferta technologiczna skupia się na opracowaniu i produkcji mikro turbin wiatrowych dla warunków miejskich. Najważniejszym punktem w opracowaniu turbin wiatrowych jest zarówno zastosowane niepowtarzalne opracowanie oprogramowania i rozprzęganie, jak i wykorzystanie jednostek kontroli częstotliwości. Wydajność elektrowni zostanie zoptymalizowana w modelowych cyklach konserwacji w następujących zakresach: Oprogramowanie (strategia kontroli, konserwacja zdalna); Aerodynamika; Optymalizacja masy (łopaty, piasty, generatora, hamulca). Generatory (względnie mała liczba elementów w budowie konwencjonalnego generatora pozwala na opracowanie i produkcję wysoko innowacyjnej technologii generatorów, która jest ekonomicznie opłacalna. Technologia generatorów przeżywa obecnie wyjątkowo silną tendencję rozwojową dzięki nowoczesnym zagadnieniom e-mobilności.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Wykorzystanie wiatru do produkcji elektryczności na budynkach miejskich. Zasadniczo, prędkość wiatru wzrasta niemal logarytmicznie przy wysokości pomiaru w tzw. warstwie Prandtla. W wyniku tego, zamontowane na dachach turbiny wiatrowe mogą sięgać znacznie wyższych (a więc bogatszych energetycznie) warstw wiatru, w zależności od wysokości budynku, niż turbiny konwencjonalnych farm wiatrowych. Średnia prędkość 5m/s Wysokość minimalna: Dla systemu masztowego 15-25m Bez ograniczeń dla instalacji na dachach - całość na osi poniżej 10m Pełne prawa własności intelektualnej (IPR); Zamówienia i produkcja w Polsce może być natychmiast wznawiana. W fazie planowania są już nowe badania; Promotor zapewnia strukturę niezależnego zarządzania wraz z międzynarodowym know-how i kontraktami dotyczącymi elektrowni; Wytwarzanie zielonej energii Niskie poziomy hałasu Niezależność od kierunku wiatru Brak wymogu śledzenia parametrów wiatru Odporny na burze Brak miotania lodem Brak zakłóceń z powodu rzucania cienia

Zastosowanie rynkowe

Branża elektromaszynowa - Obecne jednostki umieszcza się na dachach mieszkalnych i przemysłowych. W dalszym ciągu istnieć będzie nawet wyższe zapotrzebowanie na obecne modele turbin, jako części wyspecjalizowanych systemów dostarczania energii. Turbiny zostaną zmodernizowane za sprawą wprowadzenia komponentów systemowych: wyposażenie do magazynowania ciepła i energii; komponenety pracujące z energią słoneczną; elektrownie uzdatniające wodę; e-mobilne stacje benzynowe.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Wynalazek
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"