Baza technologii


Logo wpisu Modułowy szalunek do fundamentów i filarów

Modułowy szalunek do fundamentów i filarów

Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji - CSTNG Dawid Pijanka

Opis technologii / usługi

Modułowy szalunek do fundamentów i filarów to innowacyjny produkt, który nie występował wcześniej na rynku! ZOBACZ WIDEO PRZEDSTAWIAJĄCE ZASADĘ DZIAŁANIA Wynalazek ten ma na celu eliminację problemów związanych ze skomplikowanym procesem montażu szalunków oraz wysokim kosztem ich produkcji lub wynajmu, a co za tym idzie przyspieszyć proces budowy fundamentów lub filarów. Twórcami niniejszego wynalazku opracowanego we współpracy z WynalazcaTV są Justyna Mesjasz oraz Norbert Sztymala. Zasada działania modułowego szalunku polega na tym, że systemy dowolnych dwóch par modułów ściany szalunkowej, z której każda stanowi ramę metalową dla płyty (np. sklejki wodoodpornej) (1) oraz łączników U (2) lub H-kształtnych (3) łączy się ze sobą odpowiednio: poziomo w celu przedłużenia (poszerzenia) ściany lub pionowo w celu zwiększenia wysokości filara (jego wysokości) za pomocą łącznika (4), poziomo w celu zmiany kąta ściany za pomocą zawiasu kątowego do regulacji kąta do 180 stopni (5), pionowo w celu zwiększenia wysokości ściany lub poziomo w celu ukształtowania filara za pomocą systemu zaczepowego (6) lub klina blokującego V – kształtnego (7). Warianty wykonania: Wariant nr 1 wynalazku – Modułowy szalunek w wersji podstawowej Wariant nr 2 wynalazku – Modułowy szalunek z V-kształtnym systemem mocowań Wariant nr 3 wynalazku – Modułowy szalunek do filarów Więcej informacji po kontakcie

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Zalety funkcyjne: system modułowych szalunków pozwala na wykonywanie fundamentów o ścianach prostych lub pod kątem w zakresie do 180 stopni, jak i filarów okrągłych, przedstawiony wynalazek jest bardzo prosty w montażu, wymaga jedynie szybkiego przeszkolenia pracownika, dzięki zastosowaniu aż trzech systemów wzmocnienia konstrukcji system jest stabilny i bezpieczny, efektywność wszystkich pracowników biorących udział w procesie szalowania znacząco rośnie, modułowe szalunki są bardzo proste w transporcie z budowy na budowę, system jest uniwersalny – nadaje się do wielu terenów dzięki swoim systemom wzmacniającym konstrukcję, po wystygnięciu betonu, po demontażu można ponownie użyć wszystkich części, z wyłączeniem tulejowych elementów zabezpieczających ściągi śrubowe, konstrukcja zapewnia wysoką żywotność. Zalety biznesowe: projekt chroniony prawnie, modułowe szalunki będą tanie w produkcji – uniwersalność części powoduje, że nie trzeba będzie wykonywać wielu osobnych elementów na zamówienie, co ułatwia wdrożenie linii technologicznej wykonawczej, nowość na rynku, wdrażając go możesz ubiegać się o dofinansowania takie, jak: badania i rozwój, wzornictwo przemysłowe, kredyty technologiczne, transfer technologii (pokrywa koszty zakupu), szybka ścieżka, globalizacja biznesu, inne produkt łatwy w marketingu (np.: wzrost bezpieczeństwa, szybkość montażu i demontażu), dzięki swojej uniwersalności, wynalazek ten będzie miał szerokie grono potencjalnych odbiorców, szczególnie firmy budowlane, remontowe oraz wypożyczające sprzęt na budowy.

Zastosowanie rynkowe

Przedstawiony wynalazek dedykowany jest szczególnie firmom budowlanym, remontowym i wypożyczającym sprzęt na budowy. Użytkownikiem końcowym wynalazku są pracownicy fizyczni. Wdrożeniem wynalazku mogą być zainteresowane przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją standardowych szalunków, maszyn lub innych elementów na budowy, dla których modułowe szalunki stanowiłyby rozszerzenie oferty sprzedaży, szczególnie w takich krajach, jak: Polska, Norwegia, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Wielka Brytania, czy Stany Zjednoczone.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji - CSTNG Dawid Pijanka

NIP: 8133725806

Adres www: https://cstng.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"