Baza technologii


Logo wpisu Naturalny oczyszczacz powietrza z mchu

Naturalny oczyszczacz powietrza z mchu

Halina Jaskuła

Opis technologii / usługi

Naturalny mech jako filtr dla zwalczania smogu (pyłów zawieszonych w powietrzu). Mech, który przetrwał ewolucję, posiada fantastyczne właściwości. Jest długowieczny, odporny i niewiarygodnie zdolny do adaptacji. Kiedy się go rozwinie, jeden centymetr sześcienny mchu może pokryć powierzchnię 30 razy większą. Mech nie ma korzeni i pobiera wszystko, czego potrzebuje do życia, z powietrza. Jak antystatyczna ściereczka z mikrofibry, jego listki przyciągają z powietrza ogromne ilości szkodliwych drobin kurzu. Poza tym, ten zielony biofiltr przetrawia olbrzymią ilość gazu atmosferycznego, dwutlenku węgla, i w zamian oddaje czysty tlen. Produkt jest żywym mchem ścinanym ręcznie w Kanadzie lub Norwegii oraz ręcznie montowanym na zamocowaniach ściennych w danym kraju i sprzedawanym do użytku domowego lub miejskiego. Mech jest naturalną formą życia i może przybrać różne kolory (zieleń, czerń, czerwień, itd.) oraz każdy rozmiar i kształt. Potrzeba niewiele starań do utrzymania tego żywego filtru powietrza.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Mech oczyszcza powietrze poprzez usuwanie drobin kurzu, schładza i izoluje budynki i pochłania CO2, a przy okazji wytwarza powietrze, potrzebne wszystkim do oddychania. Ten zielony biofiltr poprawia również kondycję ducha i ciała, działając jako naturalny klimatyzator. Jest to naturalny oczyszczacz powietrza, całkowicie zgodny ze środowiskiem. Żaden inny naturalny oczyszczacz powietrza nie ma poniższych osiągów: Wewnątrz Do 90% wchłanianego hałasu w zasięgu głosu Łatwy w prowadzeniu, z właściwościami antystatycznymi Niepotrzebna jest ziemia czy dodatkowe nawadnianie Kompleksowy łatwy montaż Na zewnątrz W sumie do 75% wyeliminowanych drobin kurzu Olbrzymia redukcja CO2 i produkcja tlenu Obniżenie temperatur fasad Izolacja w zimie, schładzanie w lecie Dodatkowe magazynowanie wody Zastępuje wykończenie powierzchni Wydajny kosztowo, wytrzymały, długowieczny Nowa przestrzeń naturalna do życia w mieście Rozwiązania indywidualne "Mech zrobiony na wymiar" Pionowe panele z mchu są z prawdziwego kanadyjskiego mchu i stanowią zarazem wystrój wnętrza, jak i uzdatniacz powietrza. Niewymagające, proste w utrzymaniu i łatwe do montowania - panele z mchu działają jak naturalny klimatyzator. Produkt naturalny, mający rodowód środowiska naturalnego. Ekologiczne właściwości mchu na zewnątrz, takie jak olbrzymia 75% redukcja drobin kurzu, zostały wyraźnie wykazane w różnorodnych badaniach przeprowadzonych przez niemieckich naukowców.

Zastosowanie rynkowe

Ochrona środowiska - Będąc naturalnie żywym produktem, mech oczyszcza powietrze poprzez usuwanie drobin kurzu, schładza i izoluje budynki i pochłania CO2, a przy okazji wytwarza powietrze, potrzebne wszystkim do oddychania. Ten zielony biofiltr poprawia również kondycję ducha i ciała, działając jako naturalny klimatyzator.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Wynalazek
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"