Baza technologii


Logo wpisu Opatrunek wytworzony z naturalnych włókien łykowych lnu i/lub konopi sposób jego wytwarzania i zastosowanie naturalnych niemodyfikowanych genetycznie włókien łykowych lnu i/lub konopi do wytwarzania opatrunku

Opatrunek wytworzony z naturalnych włókien łykowych lnu i/lub konopi sposób jego wytwarzania i zastosowanie naturalnych niemodyfikowanych genetycznie włókien łykowych lnu i/lub konopi do wytwarzania opatrunku

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Opis technologii / usługi

Przedmiotem wynalazku jest opatrunek wytworzony z naturalnych włókien łykowych lnu i/lub konopi, sposób jego produkcji oraz zastosowanie naturalnych, niemodyfikowanych genetycznie włókien łykowych lnu i/lub konopi do wytwarzania opatrunku.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Przeciwbakteryjne rozwiązanie na bazie naturalnych surowców - opatrunek wytworzony z naturalnych włókien łykowych lnu i/lub konopi, niemodyfikowanych genetycznie wykazuje aktywność przeciwbakteryjną oraz zdolność leczenia ran. Niemodyfikowane genetycznie włókna lnu zawierają w swoim składzie chemicznym co najmniej 4% lignin, a niemodyfikowane genetycznie włókna konopi zawierają co najmniej 5% lignin. Wykorzystanie zasobów własnych – rośliny, z których produkowane są opatrunki występują w Polsce.

Zastosowanie rynkowe

Medycyna, Biotechnologia i Farmacja Technologia wytwarzania opatrunków z użyciem włókna lnianego z lnu niemodyfikowanego genetycznie.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

NIP: 7811830940

Adres www: http://www.iwnirz.pl

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Wielkość: Średnie

Forma ochrony

Wynalazek

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"