Baza technologii


Logo wpisu Opracowanie algorytmów i sprzętu z zakresu przetwarzania obrazu – specjalizowane inteligentne kamery

Opracowanie algorytmów i sprzętu z zakresu przetwarzania obrazu – specjalizowane inteligentne kamery

Krzysztof Lipiec

Opis technologii / usługi

Przedmiotem oferty jest zaprojektowanie, wytworzenie i wdrożenie dedykowanej kamery wraz z opracowaniem algorytmów przetwarzania obrazu w oparciu o know how Instytutu. Kamera zbudowana jest z dedykowanych komponentów (optyka, matryca, stabilizacja, obudowa, zasilanie). Urządzenie jest opracowywane szczegółowo pod wymagania użytkownika oraz integrowane z wybraną platformą sprzętową oraz programową. Urządzenie może być niezależne pod względem zasilania i przesyłania danych. Algorytmy analizy obrazu dające konkretne informacje do użytkownika lub systemu przeliczane są na wbudowanej platformie sprzętowej. Najważniejsze funkcje to: Dedykowany tor optyczny i matryca kamery, Elektronika kamery ustawia parametry wg potrzeb użytkownika sprzętu, Indywidualny projekt mechaniki, Wbudowany system programowy, wraz z trybem oszczędzania energii, Możliwość pracy na baterii (wraz z systemem zarządzania zużyciem energii w różnych trybach) oraz możliwość bezprzewodowego ładowania/zasilania, Modułowa konstrukcja umożliwiająca dodawanie dodatkowych modułów, Obsługa różnych modułów łączności do zdalnego sterownia na wybraną odległość oraz do przesyłania danych, Wbudowany system autoryzacji użytkowników i poziomów dostępu do urządzenia, Możliwość zabezpieczania konstrukcji urządzenia w wybranym stopniu ochrony na czynniki zewnętrzne (pył, woda, wstrząsy), Aplikacja algorytmów rozpoznawania obrazu w tym: śledzenie obiektów, rozpoznawanie specyficznej klasy obiektów, rozpoznawanie wzorca, automatyczna kontrola jakości produktu itp.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Opracowane urządzenie jest dedykowane do danego zastosowania i producenta. Pełna konfigurowalność urządzenia jest zapewniona wraz ze stabilną podstawą działania. Cechy wyróżniające to: Sprawne działania od momentu włączenia – dzięki zastosowaniu dedykowanego systemu wbudowanego oraz niskopoziomowych algorytmów obsługi, Aplikacja wybranych algorytmów przetwarzania i rozpoznawania obrazu bezpośrednio przeliczanych w kamerze – nie ma potrzeby przesyłania dużej ilości danych w wysokiej rozdzielczości do centrum obliczeniowego, szybszy czas reakcji na zdarzenie, a więc możliwość pracy w czsie rzeczywistym Wygodna praca na baterii dzięki trybom oszczędzania energii i bezprzewodowego ładowania - wpływa to na wygodę obsługi i unikanie plątaniny kabli, co jest szczególnie istotne w środowisku produkcyjnym Możliwość modułowego rozwoju, a więc rozbudowywanie systemu w ramach pojawiających się potrzeb bez konieczności zakupu całego rozwiązania "na wyrost", Dostęp do dokumentacji urządzenia oraz kodu źródłowego dla przedsiębiorcy aplikującego urządzenie do swojej oferty, czyli możliwość dostosowania pracy urządzenia we własnym zakresie, bez udziału osób trzecich, co zapewnia ochronę szczególnego know-how przedsiębiorcy tylko w ramach wąskiego grona wtajemniczonych pracowników Łatwe wprowadzanie nowych wersji i funkcjonalności także po wypuszczeniu urządzenia/systemu do użytkowników.

Zastosowanie rynkowe

Systemy techniczne wykorzystujące kamerę do wykrywania zdarzeń i rozpoznawania sytuacji. Medycyna Biotechnologia i Farmacja: Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna, Bioinformatyka. Branża drzewno-papiernicza: park maszynowy i oprogramowanie. - energetyka i paliwa: projektowanie i budowa urządzeń dla energetyki. - budownictwo: technologie dla budownictwa. - ranża rolnicza - branża elektromaszynowa - opakowania i poligrafia - telekomunikacja-ICT - zastosowania wojskowe - algorytmy odróżnianinia "swój - wróg"

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"