Baza technologii


Logo wpisu Opracowanie receptury biofunkcjonalnej emulsji do mycia i dezynfekcji dłoni

Opracowanie receptury biofunkcjonalnej emulsji do mycia i dezynfekcji dłoni

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Opis technologii / usługi

Biofunkcjonalna emulsja do mycia i dezynfekcji dłoni zawierająca ciecz jonową, jaka składa się z Glyceryl cocoate (6-10%), Polisorbat (4-8%), Kompleks witamin AEC (5-7%), Ceramidy (5-7%), Kwas hialuronowy (5-10%), E-Leen Green C (1-2%), IL_ Ap4A (100-4000 ppm) oraz oleju makadamia w uzupełnieniu (do 100%). Sposób wytwarzania emulsji, w jakim składniki: Glyceryl cocoate (6-10%), Polisorbat (4-8%), Kompleks witamin AEC (5-7%), Ceramidy (5-7%), Kwas hialuronowy (5-10%), E-LeenGreen C (1-2%), IL_ Ap4A (100-4000 ppm) dodaje się we wskazanej kolejności do oleju makadamia uzupełniającej skład recepturowy mieszaniny do 100% tak, że w pierwszym kroku
do mieszalnika wlewa się olej makadamia w ilości 30% obojętności całkowitej produktu, następnie naważa się i dodaje do zbiornika mieszalnika i miesza się aż do całkowitego rozpuszczenia Glyceryl cocoate (6-10%), Polisorbat (4-8%) i miesza się do całkowitego rozpuszczenia, następnie dodaje się uprzednio przygotowaną mieszaninę: Kompleks witamin AEC (5-7%), Ceramidy (5-7%), Kwas hialuronowy (5-10%), E-Leen Green C (1-2%), IL_ Ap4A (100-4000 ppm), całość miesza się do całkowitego rozpuszczenia składników około 50-60 minut przy obrotach mieszadła 50 obrotów/minutę., a następnie recepturę uzupełnia się olejem makadamia do 100%. Po czym miesza się wszystkie składniki, korzystnie w zbiorniku ze stali nierdzewnej w temperaturze 35oC +/- 3oC.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia produkcji kosmetyku jest oparta na założeniach green technology i zero waste (procesy niskotemperaturowe, wyeliminowanie konieczności stosowania toksycznych rozpuszczalników itp.).
Proces otrzymywania produktu kosmetycznych wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju i krajowe inteligentne specjalizacje (KIS 1 i KIS 2).

Zastosowanie rynkowe

Unikatowy na polskim i zagranicznym rynku skład emulsji jest oparty o synergistyczne działanie składników aktywnych, w szczególności obecności w produkcie cieczy jonowej i nukleotydu.
Technologia wytwarzania innowacyjnego produktu typu emulsja do mycia i dezynfekcji dłoni o udowodnionych cechach biofunkcjonalnych. Nowoopracowany produkt jest dedykowany zarówno kobietom jak i mężczyznom a zwłaszcza osobom z osłabioną odpornością. Innowacyjny produkt charakteryzuje się wielokierunkowym mechanizmem działania m.in. aktywnością przeciwdrobnoustrojową wobec Pseudomonas aeruginosa jak i właściwościami hamującymi tworzenie biofilmu. Nowoopracowany produkt typu emulsja do mycia i dezynfekcji dłoni zawiera szereg substancji aktywnych jak i substancje pomocnicze pochodzenia organicznego.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Poznań, woj. wielkopolskie

Dane podmiotu

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

NIP: 7770004960

Kraj: Polska

Adres www: http://puls.edu.pl/

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

TRL 3

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 24 lutego 2023 11:08

Wróć na stronę "Bazy"