Baza technologii


Logo wpisu Receptura biofunkcjonalnej pianki do mycia i dezynfekcji dłoni

Receptura biofunkcjonalnej pianki do mycia i dezynfekcji dłoni

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Opis technologii / usługi

Biofunkcjonalna pianka do mycia i dezynfekcji dłoni zawierająca ciecz jonową, jaka składa się z Cocamidopropyl Betaine (10-15%), Lauryl Glucoside (5-8%), Coco-Glucoside (4-8%), Glycolipids (1-2%), Pentylene Glycol (1-2%), Sodium Benzoate (1-2%), Potassium Sorbate (0,5-1%), IL_ Ap4A (100-4000 ppm) oraz wody w uzupełnieniu (do 100%),. Sposób wytwarzania pianki, w którym składniki: Cocamidopropyl Betaine (10-15%), Lauryl Glucoside (5-8%), Coco-Glucoside (4-8%), Glycolipids (1-2%), Pentylene Glycol (1-2%), Sodium Benzoate (1-2%), Potassium Sorbate (0,5-1%), IL_ Ap4A (100-4000 ppm) dodaje się we wskazanej kolejności do wody uzupełniającej skład recepturowy mieszaniny do 100% tak, że w pierwszym kroku do mieszalnika wlewa się wodę w ilości 50% obojętności całkowitej produktu, następnie naważa się i dodaje do zbiornika mieszalnika i miesza się aż do
całkowitego rozpuszczenia Cocamidopropyl Betaine (10-15%), następnie dodaje się naważkę Lauryl Glucoside (5-8%), i miesza się do całkowitego rozpuszczenia, następnie dodaje się naważkę Coco-Glucoside (4-8%), i miesza się do rozpuszczenia części stałych, następnie dodaje się uprzednio przygotowaną mieszaninę: Glycolipids (1-2%), Pentylene Glycol (1-2%), Sodium Benzoate (1-2%), Potassium Sorbate (0,5-1%) i IL_ Ap4A (100-4000 ppm), po czym miesza się wszystkie składniki, w temperaturze 35oC +/- 3oC.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Proces otrzymywania produktu kosmetycznych wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju i krajowe inteligentne specjalizacje (KIS 1 i KIS 2). Technologia produkcji kosmetyku jest oparta na założeniach green technology i zero waste (procesy niskotemperaturowe, wyeliminowanie konieczności stosowania toksycznych rozpuszczalników itp.).

Zastosowanie rynkowe

Unikatowy na polskim i zagranicznym rynku skład pianki jest oparty o synergistyczne działanie składników aktywnych, w szczególności obecności w produkcie cieczy jonowej i nukleotydu.
Technologia wytwarzania innowacyjnego produktu typu pianka do mycia i dezynfekcji dłoni o udowodnionych cechach biofunkcjonalnych. Nowoopracowany produkt jest dedykowany zarówno kobietom jak i mężczyznom a zwłaszcza osobom z osłabioną odpornością. Innowacyjny produkt charakteryzuje się wielokierunkowym mechanizmem działania m.in. aktywnością przeciwdrobnoustrojową wobec Pseudomonas aeruginosa jak i właściwościami hamującymi tworzenie biofilmu. Nowoopracowany produkt typu pianka do mycia i dezynfekcji dłoni zawiera szereg substancji aktywnych jak i substancje pomocnicze pochodzenia organicznego.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Poznań, woj. wielkopolskie

Dane podmiotu

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

NIP: 7770004960

Kraj: Polska

Adres www: http://puls.edu.pl/

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

TRL 3

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 24 lutego 2023 11:11

Wróć na stronę "Bazy"