Baza technologii


Logo wpisu Optymalizacje Procesów w Przemyśle: Aplikacje bazujące na algorytmach AI, które wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR) przynoszą zwiększenie wydajności procesów przemysłowych.

Optymalizacje Procesów w Przemyśle: Aplikacje bazujące na algorytmach AI, które wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR) przynoszą zwiększenie wydajności procesów przemysłowych.

Apzumi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

Opis technologii / usługi

Apzumi Spatial - Aplikacje bazujące na algorytmach AI, które wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR) przynoszą zwiększenie wydajności procesów przemysłowych.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Wybrane zastosowania w przemyśle: 1. Wsparcie pracowników linii produkcyjnej Pozwala niewykwalifikowanym pracownikom pracować efektywnie i dokładnie. Urządzenie przetwarza dane z otoczenia i dostarcza pracownikowi szczegółowe instrukcje dotyczące wykonywanych czynności oraz informacje ułatwiające podejmowanie decyzji (dostęp do bazy wiedzy i dokumentacji) 2. Efektywna edukacja Angażujące otoczenie wirtualne zwiększa efektywność programów edukacyjnych. Interaktywne hologramy wpasowujące się w rzeczywistość zwiększają zaangażowanie pracowników. 3. Wsparcie projektowania i prototypowania Wyświetlanie wirtualnych projektów wchodzących w interakcje z otoczeniem jest idealnym sposobem na oszczędzenie czasu i zwiększenie efektywności pracy designerów i inżynierów.

Zastosowanie rynkowe

Współpracujemy z wieloma działami firm z różnych branż przemysłowych, tj. Volkswagen Poznań, Sitech, Ericsson, BBrown czy HCP. Przy użyciu technologii Augmented Reality pracujemy nad zwiększaniem efektywności procesów w fabrykach i centach szkoleniowych. Osiągamy pozytywne efekty dzięki wykorzystywaniu nowych, niedostępnych dotychczas technologii, przygotowujemy architekturę i wprowadzamy do naszych systemów Sztuczną Inteligencję. Możliwości urządzeń Augmented Reality: analiza przestrzeni w czasie rzeczywistym, dostarczanie pracownikowi informacji (baza danych, historyczne wpisy)w formie hologramów. Te funkcje pozwalają na budowanie rozwiązań przydatnych na wielu etapach produkcji w których główną rolę odgrywa praca człowieka lub jego współpraca z maszyną. Najważniejszymi dotychczas wykonanymi przez nas prototypami dla VW Poznań są: Logistyka - łączenie modeli 3D z rzeczywistym otoczeniem pomagające w redukcji i optymalizacji czasu wykonywania czynności logistycznych Programy edukacyjne i treningowe - wizualizacja złożonych zagadnień w 3 wymiarach prowadząca do lepszego zrozumienia, zaangażowania i efektywności kosztowej programów treningowych Planowanie - wizualizacja niewidocznych aspektów procesu implementacji maszynerii przemysłowej wspiera podejmowanie decyzji odnośnie zarządzania nią Plany rozwojowe i innowacyjne firmy obejmują wsparcie w ten sposób jeszcze wielu innych procesów, na przykład utrzymania maszyn produkcyjnych. Łącząc doświadczenie zespołu Apzumi i wiedzę branżową inżynierów z różnych dziedzin tworzymy pierwsze w tego tyopu rozwiązania na świecie.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Apzumi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

NIP: 7831696924

Adres www: http://spatial.apzumi.com/

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"