Baza technologii


Logo wpisu Piece wysoko-temperaturowe do produkcji włókien węglowych firmy Harper.

Piece wysoko-temperaturowe do produkcji włókien węglowych firmy Harper.

Krzysztof Kucharski

Opis technologii / usługi

Linie do produkcji włókien węglowych amerykańskiej firmy Harper. Możliwość produkcji z surowców tradycyjnych jak również z nisko kosztowych i odnawialnych pozwalających zarówno na obniżanie kosztów dzięki niższym cenom zakupu surowców i jak dzięki krótszemu czasowi ich procesowania (obniżenie kosztów energii). Najmniejsze linie naukowo-badawcze mają wydajność kilkudziesięciu gram na godzinę do największych w pełni produkcyjnych linii o wydajnościach kilkuset kilogramów na godzinę. Możliwość opracowania indywidualnych receptur i technologii. Firma Harper jest wiodącym producentem linii do produkcji włókien węglowych na świecie.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Linie firmy Harper umożliwiają stosowanie możliwie najszerszego zakresu surowców do produkcji. Najniższe możliwe koszty samego procesu produkcyjnego. Potencjalny kupujący ma możliwość rozwoju produkcji włókien węgłowych zindywidualizowanych do jego potrzeb, chodzi przede wszystkim o opracowanie najlepszych dla siebie receptur i możliwość wzrostu wydajności wraz ze zwiększającą się sprzedażą włókien.

Zastosowanie rynkowe

Włókna węglowe mają coraz więcej zastosowań konstrukcyjnych. Ich producent ma wprost nieograniczoną liczbę możliwych odbiorców, którzy już produkują wyroby z włókien węglowych lub dopiero przymierzają się do rozpoczęcia takie produkcji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"