Baza technologii


Logo wpisu Platforma handlu energią i gazem w ramach blockchain

Platforma handlu energią i gazem w ramach blockchain

Microsoft Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Technologia blockchain umożliwia zawieranie transakcji sprzedaży energii bezpośrednio, w czasie kilku sekund, co w innych przypadkach wymaga centralnego pośrednika. Dzięki bezpośredniej sprzedaży, która nie wymaga dodatkowych partnerów, zostanie obniżony koszt zakupu energii. Na redukcji kosztów w przyszłości skorzystają odbiorcy końcowi.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Niektóre z głównych potencjalnych zalet platformy zakupowej na blockchain są następujące: · Oszczędność kosztów i czasu; · Zwiększenie przejrzystość dla osób prywatnych, firm i władz · Ograniczone ryzyko oszustwa i sporów. · Podniesienie cyberbezpieczeństwa transakcji

Zastosowanie rynkowe

Blockchain to technologia, która świetnie nadaje się do rozliczania transakcji na rynku energetycznym, realizowanym między mniejszymi producentami energii - np. gospodarstwami domowymi, a odbiorcami, którzy mogą kupować od nich energię. Bazuje na sieci peer-to-peer, omijającej centralne serwery i instytucje nadzorujące prowadzenie wymiany handlowej. Dzięki blockchain każdy komputer w sieci może brać udział w przesyłaniu i uwierzytelnianiu transakcji, bez konieczności udziału centralnej giełdy. Przy tych cechach blockchain zachowuje pełne bezpieczeństwo, oraz sam wychwytuje nieautoryzowane i podejrzane transakcje.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Microsoft Sp. z o.o.

NIP: 5270103391

Adres www: http://www.microsoft.com/poland

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Duże

Forma ochrony

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"