Baza technologii


Logo wpisu Platforma satelitarna SR-NANO-BUS

Platforma satelitarna SR-NANO-BUS

SatRevolution S.A.

Opis technologii / usługi

Oferowana przez SatRevolution S.A. platforma SR-NANO-BUS przeznaczona będzie do nanosatelitów – urządzeń o wadze od 1 do 10 kg. Rozwiązanie to umożliwi konstrukcję własnych systemów satelitarnych organizacjom niezdolnym do samodzielnej konstrukcji całościowej technologii kosmicznej (np. ze względu na ograniczone zdolności produkcyjne). Platforma wyposażona jest w moduły nawigacji, zasilania, komunikacji oraz komputer pokładowy. Odbiorca technologii będzie mógł dostosować platformę do swoich wymagań poprzez integrację dowolnego ładunku tworząc tym samym kompletny system satelitarny.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Oferowana technologia jest rozwiązaniem uniwersalnym - możliwe jest zastosowanie jej do konstrukcji nanosatelitów o dowolnej wielkości zgodnej ze standardem CubeSat (najpopularniejszem standardem zgodnie z którym konstruowane są nanosatelity) Zastosowanie platformy umożliwi również obniżenie kosztów produkcji satelitów poprzez eliminację kosztownego i czasochłonnego procesu B+R koniecznego do opracowania technologii kosmicznej dzięki zastosowaniu wspólnej, sprawdzonej w warunkach kosmicznych technologii umożliwiającej szybką konstrukcję kilku lub więcej kompletnych systemów satelitarnych.

Zastosowanie rynkowe

Platforma satelitarna może zostać zintegrowana z dowolnie wybranym ładunkiem wybranym przez odbiorcę technologii. Dzieki temu możliwe jest zastosowanie jej do konstrukcji systemów satelitarnych o dowolnym przeznaczeniu. Dzięki ograniczeniu kosztów produkcji systemów satelitarnych oferowana platforma satelitarna znacząco ułatwi konstrukcję dużej ilości satelitów, umożliwiając tym samym konstrukcję konstelacji satelitarnych - sieci nanosatelitów składających się z od kilku do nawet kilkuset satelitów.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: SatRevolution S.A.

NIP: 8943081944

Adres www: http://satrevolution.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"