Baza technologii


Logo wpisu Po drodze – po szynach – nowoczesny model transportu intermodalnego

Po drodze – po szynach – nowoczesny model transportu intermodalnego

AUTO-NET GROUP Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Nasze rozwiązanie zapewni naszym klientom najwyższe standardy optymalizacji procesów w następujących obszarach: - zużycia energii przez pojazdy elektryczne jak również koszty jej zakupu od operatorów - zarządzania systemem ładowania (w przypadku własnej wewnętrznej sieci) - efektywność eksploatowanej floty z uwzględnieniem dystrybucji połączonej z łańcuchem dostaw towarów (dotyczy również floty składającej się z pojazdów użytkowych) - eksploatacji i serwisu - finansowania i ubezpieczenia floty - zasobów ludzkich, w tym profesjonalnych szkoleń - cyklu życia floty / pojazdu - bezpieczeństwo i analiza ryzyka flot Nasze rozwiązanie będzie interesującym narzędziem nie tylko dla operatorów dużych flot. Również dla małych i średnich przedsiębiorstw platforma zaoferuje optymalne możliwości skorzystania z zalet cyfryzacji bez konieczności posiadania szczególnej wiedzy informatycznej lub uciekania się do pomocy ekspertów. Analogicznie jak systemy operacyjne smartfonów, pozwoli na stosowanie różnych aplikacji, które zapewnią intuicyjną obsługę i będą działać na każdej popularnej przeglądarce internetowej. Dostępne będą zarówno specjalistyczne serwisy, jak i aplikacje przeznaczone dla pojazdów różnych producentów oraz aplikacje firm trzecich. Istotną cechą platformy będzie jednolity interfejs użytkownika dla wszystkich funkcji. Zależy nam nie tylko na zapewnieniu łatwej identyfikacji, ale przede wszystkim na udostępnieniu różnym uczestnikom ekosystemu intuicyjnego interfejsu, dzięki któremu nowa platforma spotka się z szerokim zainteresowaniem użytkowników. Platforma nie ma na celu wprowadzenia na rynek kolejnego systemu telematycznego. Wybraliśmy do współpracy firmę ITuran, która jest jednym z dwóch największych dostawców telematyki na świecie. Ma nam zapewnić zbudowanie kilku istotnych funkcjonalności. System ten został świadomie zaprojektowany jako otwarta platforma łącząca pojedyncze rozwiązania wyspowe. Jesteśmy przekonani, że żadna firma technologiczna nie jest w stanie samodzielnie sprostać wszystkim wymaganiom bardzo rozbudowanej i kompleksowej branży elektromobilności. Dlatego chcemy nawiązać kontakt z jak największą liczbą partnerów, którym przyświeca ten sam cel – optymalizacja zarządzania flotą pojazdów elektrycznych, pozwalająca na redukcję jej kosztów i emisji spalin, szczególnie w aglomeracjach miejskich Rynek elektromobilności rośnie w bardzo szybkim tempie. Trendy wskazują, że do 2030r. po drogach całego świata będzie poruszało się około 200 mln pojazdów elektrycznych. Tak szybko rozwijający się rynek daje wiele możliwości przyłączenia się z projektami opartymi o nowe modele biznesowe kształtujących rynek jutra branży elektromobilności. Z naszym projektem chcemy być jego częścią i rozwijać go globalnie. Jednym z głównych argumentów jest dobrze przemyślany model biznesowy oraz kompletny, interdyscyplinarny zespół.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Ogólne założenia platformy EV Fleet (dotyczy wszystkich segmentów pojazdów): · Wykorzystanie technologii Blochchain, · Architektura oparta na sieci WEB bez potrzeby instalacji i aktualizacji oprogramowania, · Praca w oknie przeglądarki, intuicyjna nawigacja, przejrzysty interfejs użytkownika, · Standaryzowane interfejsy do zewnętrznych platform i narzędzi systemowych, · Komunikacja, zdarzenia, zlecenia w trybie online i w czasie rzeczywistym, · Wysoka elastyczność w konfiguracji dla każdego modułu platformy, · Zarządzanie i obsługa bardzo złożonych procesów poprzez definiowanie ról, praw, zależności, obowiązków dla poszczególnych podmiotów i osób biorących udział w procesie, · Możliwość definiowania automatyzacji w celu wyeliminowania czasochłonnych czynności manualnych, · Pełna i automatyczna kontrola nad przebiegiem procesów poprzez wbudowane w systemie narzędzia kontrolne, które można dowolnie modyfikować na etapie konfiguracji systemu, · Pełen nadzór nad prawami, hierarchią i wzajemną komunikacją użytkowników, · Zarządzanie importowaniem i eksportowaniem dokumentów, plików, zdjęć, · Moduł do generowania statystyk, analiz i raportów w tym pełna analiza autorskiego eTCO dla każdego z pojazdów, · Pełna kontrola i ochrona baz danych dokumentacji i spraw. Przewagą naszego rozwiązania jest tworzenie własnego interfejsu, bazującego na rozwiązaniach wyspowych: własnych i innych dostawców. Jesteśmy integratorem w branzy elektromobilnosci. Największą korzyścią jest budowanie spersonalizowanej usługi, funkcjonalności opierającej się na infrastrukturze platformy EV Fleet. Dzięki niej możemy zaprojektować praktycznie każdy model biznesowy dla naszego klienta oparty o floty pojazdów elektrycznych wszystkich segmentów.

Zastosowanie rynkowe

Zastosowanie rynkowe w przypadku dedykowanej usługi Car Sharing 1. Dostarczenie rekomendowanych okresów eksploatacji samochodów w danej aglomeracji na podstawie danych samochodu vs amortyzacja i koszty eksploatacyjne danego pojazdu, 2. Consulting i doradztwo w zakresie wyboru najbardziej efektywnych pojazdów dedykowanych do tego rodzaju usługi w obszarze aglomeracji ze względu na żywotność baterii czy też sposób jej ładowania z wykorzystaniem automatycznego wyłączenie zasilania baterii po ½ godzinie ładowania lub osiągnięciu poziomu 80% naładowania baterii. 3. Monitoring i alerty dla operatora car sharingu o niskim poziomie naładowania baterii i braku procesu ładowania, powiadomienie operatora Assistance w celu wysłania pracownika i podłączenia do stacji ładowania. 4. Wykorzystanie aplikacji do wytyczania najbardziej optymalnych tras przejazdu ze względu na stan natężenia ruchu względem takich parametrów jak: miejsce docelowa, długość trasy, stan naładowania baterii (z uwzględnieniem minimalnego bufora czasowego, tj. poziomu 15-20% naładowania), temperatury powietrza, itd. 5. Routing pojazdów dzięki rozwiązaniom telematycznymi i implementacja modułu informacyjnego przypominającego o podłączeniu pojazdu do stacji ładowania, np. przy naładowaniu baterii poniżej 40%. 6. EV Help Desk – usługa wparcia dla użytkowników pojazdów EV w celu zapewnienia elektromobilności tj. wsparcie techniczne, pomoc na drodze, holowanie do najbliższego punktu ładowania czy też zgłoszenie usterki, możliwość połączenia infrastruktury operatora carsharingu z naszym system na zasadzie przekierowania połączeń z infolinii. 7. Dedykowana linia dla firm carsharingowych, cfm oddzielna dla firm flotowych, ze względu na specyfikę obsługi.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: AUTO-NET GROUP Sp. z o.o.

NIP: 7010479249

Adres www: http://www.autonetgroup.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"