Baza technologii


Logo wpisu Prefabrykat warstwowy z wykorzystaniem RDF

Prefabrykat warstwowy z wykorzystaniem RDF

Horizon Poland Rafal Jastsemski

Opis technologii / usługi

Nowa propozycją w technologii produkcji prefabrykatów jest produkcja warstwowego wyrobu z betonu lekkiego. Surowcami decydującymi o właściwościach termoizolacyjnych wyrobu końcowego jest kruszywo lekkie w strukturze betonu oraz wypełniacz powietrznych pustek w strukturze prefabrykatu. W obu przypadkach surowiec dedykowany do zastosowania w końcowym wyrobie ma znamiona innowacyjności – kruszywo lekkie w strukturze betonu to materiał powstający w procesie utylizacji odpadów komunalnych natomiast warstwa wypełniająca to materiał odpadowy – w zależności od konstrukcji wyrobu prefabrykowanego może to być zarówno odpad pozyskiwany w procesach recyklingu surowców organicznych lub pochodzący z recyklingu izolacyjnych materiałów budowlanych.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Możliwość zagospodarowania odpadów o niskiej jakości. Koszt wytworzenia 1m.sz. lekkiego betonu na poziomie 40% w stosunku do tradycujnej technologii.

Zastosowanie rynkowe

Nowa technologia pozwalająca na uzyskanie wyrobów o podwyższonej izolacyjności cieplnej w stosunku do tradycyjnych wyrobów budowlanych. Opracowanie prefabrykatu warstwowego z wykorzystaniem kruszyw lekkich i RDF jako naturalnych izolatorów w budownictwie jakim jest powietrze i tą właściwość wykorzystuje się przy projektowaniu pustaków. Pustki powietrze o bardzo rozwiniętej powierzchni bocznej prefabrykatu stanowią o jego właściwościach termoizolacyjnych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Horizon Poland Rafal Jastsemski

NIP: 9512498491

Kraj: Polska

Adres www: http://nan

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Mikro

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

TRL 7

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię nie zapewnia doradztwa związanego z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"