Baza technologii


Logo wpisu Preparat do usuwania plam z krwi, zwłaszcza menstruacyjnej

Preparat do usuwania plam z krwi, zwłaszcza menstruacyjnej

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Opis technologii / usługi

Przedmiot technologii wytwarzania preparatu do usuwania plan z krwi, zwłaszcza menstruacyjnej. To innowacyjne rozwiązanie pozwalające na skuteczne usunięcie tkanki w postaci krwi, pozwalające na wyeliminowanie trudnych do wywabienia zabrudzeń tkanin. Rozwiązanie polega na połączeniu kliku składników o właściwościach utleniających. Produkt z założenia ma postać aerozolu a po jego aplikacji przyjmuje postać pianki. Taka formulacja produktu pozwala na bezproblemową aplikację preparatu jak i wygodne użytkowanie, w tym transport. Nowoopracowany produkt do usuwania krwi, zwłaszcza menstruacyjnej stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, zwłaszcza kobiet.
Preparat do usuwania plam z krwi, zwłaszcza menstruacyjnej ma postać aerozolu i składa się z 8 składników: butanu w ilości 70-80% wagowych, propanu w ilości 10,4-12% wag., , alkoholu etylowego w ilości 1-3% wag, wody utlenionej 1,5-2% wag, oleju rycynowego w ilości 0,5-2% wag, sorbitolu w ilości 0,5% wag, hydroxyethylcellulose w ilości 0,1% wag, a także wody w uzupełnieniu do 100 % wagowych.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Wynalazek pozwala na precyzyjne usuwanie krwi z zabrudzonych tkanin. Użytkowanie preparatu jest bardzo wygodne ze względu na jego postać aerozolu.

Zastosowanie rynkowe

Preparat przeznaczony jest do użytku codziennego dla kobiet do usuwania plam z krwi, zwłaszcza menstruacyjnej. Zastosowanie preparatu może być także w placówkach medycznych np. w szpitalach ginekologiczno-położniczych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Poznań, woj. wielkopolskie

Dane podmiotu

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

NIP: 7770004960

Kraj: Polska

Adres www: http://puls.edu.pl/

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

TRL 9

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 2 marca 2023 08:55

Wróć na stronę "Bazy"