Baza technologii


Logo wpisu Proces technologiczny pokryć ochronnych

Proces technologiczny pokryć ochronnych

Zakład Konstrukcji Spawanych Łabędy Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Linia składa się z: Oczyszczarki śrutowej komorowej . Oczyszczarka służy do czyszczenia : odlewów, arkuszy blach, elementów z blach oraz konstrukcji spawanych (przed i po obróbce cieplnej). Maksymalne gabaryty elementów 20m x 5m x 5m. Myjnia z urządzeniem myjącym . Elementy przed wykonaniem operacji pokryć ochronnych w celu usunięcia tłustych zanieczyszczeń z różnorodnych powierzchni poddawane są myciu środkiem wodorozcieńczalnym z następnym suszeniem. Maksymalne gabaryty elementów 18m x 5m x 5m. Technologia ma na celu redukcję substancji lotnych VOC, przez zastosowanie produktów wodorozcieńczalnych nie zawierających substancji szkodliwych. Kabino- suszarka lakiernicza . Kabina umożliwia wykonywanie operacji nakładania powłok malarskich jak i ich suszenia zgodnie z założeniami technologicznymi. Ponadto wentylacja technologiczna i zainstalowane moce grzewcze pozwalają na zastosowanie nowoczesnych technologii malowania opartych na nowych materiałach malarskich (w tym niskociśnieniowe, elektrostatyce, ciekłe) Kabiny wyposażone są w dwa kosze pneumatyczne dla operatora. Kabina wyposażona jest w zestaw przeznaczony do podawania, dozowania i nakładania mieszanki dwukomponentowej. Oczyszczarka śrutowa komorowa oraz myjnia posiadają wspólne torowisko transportu technologicznego przez co transport elementu jest ułatwiony.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom techniczno – technologicznym osiągnęliśmy możliwość kompletnego przeprowadzenia procesu oczyszczania powierzchni, mycia oraz lakierowania wielkogabarytowych konstrukcji spawanych oraz odlewów. Rozwiązanie to pozwala na poprawę jakości oraz znaczne zwiększenie wydajności pracy.

Zastosowanie rynkowe

Zastosowany w ZKS „Proces technologiczny pokryć ochronnych” nie jest bezpośrednio związany z jedną branżą. Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na jego zastosowanie jest produkcja dużych i wielkogabarytowych wyrobów – stalowych konstrukcji spawanych oraz odlewów wymagających zastosowania powłok lakierniczych.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Zakład Konstrukcji Spawanych Łabędy Sp. z o.o.

NIP: 9691317654

Kraj: Polska

Adres www: http://www.zks.com.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"