Baza technologii


Logo wpisu Projektowanie elementów maszyn, urządzeń oraz całych linii produkcyjnych i przetwórczych

Projektowanie elementów maszyn, urządzeń oraz całych linii produkcyjnych i przetwórczych

Krzysztof Lipiec

Opis technologii / usługi

Profesjonalne projektowanie elementów i podzespołów maszyn umożliwia rozwiązywanie wszystkich napotykanych w przemyśle problemów z wytwarzaniem lub przetwarzaniem produktów, zarówno jeżeli chodzi o modernizacje istniejących rozwiązań produkcyjnych jak i budowę nowych maszyn oraz całych linii przetwórczych lub produkcyjnych dla zupełnie nowych produktów, które nigdzie na świecie nie są jeszcze produkowane. Do najważniejszych cech można zaliczyć pełną elastyczność i dopasowywanie do aktualnych potrzeb Biorcy oraz możliwość korekty wyników czyli wprowadzania zmian w projekcie, gdy tylko zmienią się oczekiwania Biorcy. Szeroka funkcjonalność tej technologii umożliwia projektowanie dowolnych elementów i prezentowanie wyników w postaci 2D, 3D, animacji działania zaprojektowanych urządzeń oraz obliczeń wytrzymałościowych. Zapewniamy szerokie wparcie w zakresie projektowania i wytwarzania prototypowych urządzeń mechanicznych z użyciem rozbudowanego środowiska do projektowania 3D. Projektujmy i konstruujemy maszyny zarówno dla małych jak i dużych przedsiębiorstw oraz dla klientów indywidualnych. Zapewniamy profesjonalne rozwiązywanie problemów związanych z produkcją, począwszy od projektowania maszyn z użyciem technik komputerowych poprzez budowę maszyn, ich uruchomienie, a skończywszy na szkoleniu personelu. Urządzenia budowane na podstawie naszych projektów spełniają normy jakościowe i BHP, są funkcjonalne i ergonomiczne. W oparciu o bogate doświadczenie i wiedzę projektujemy maszyny dla różnych działów przemysłu. Opracowujemy zarówno urządzenia działające samodzielnie jak i całe linie produkcyjne. Dostarczamy proste maszyny jak i wysoko wyspecjalizowane manipulatory i roboty przemysłowe.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia ta wyróżnia się na rynku pełną otwartością na potrzeby Biorcy i jednocześnie dużą elastycznością w dostosowywaniu do często zmieniających się potrzeb. Przewaga nad istniejącymi na rynku rozwiązaniami jest związana z bardzo szerokim zakresem możliwości projektowania od pojedynczych detali, części zamiennych do istniejących urządzeń, aż po skomplikowane urządzenia, a nawet całe linie technologiczne, bardzo dużym doświadczeniem zawodowym osób zajmujących się projektowaniem, możliwością szybkiego otrzymania gotowego produktu ze względu na posiadanie przez Dawcę możliwości wytwarzania detali, wysoką jakość wytwarzanych elementów dzięki stosowaniu technologii CAM i współpracą z nowoczesnymi centrami obróbkowymi. Dzięki zastosowaniu tej technologii Biorca otrzymuje wysokiej jakości produkt, w krótkim czasie z możliwością wprowadzania w przyszłości zmian w produkcie, nadążających za bieżącymi potrzebami. Posiadane przez nas oprogramowanie udostępnia zestaw narzędzi do projektowania 3D elementów mechanicznych, tworzenia dokumentacji i symulacji produktów. Cyfrowe prototypowanie służy do projektowania i weryfikacji produktów przed ich wytworzeniem. Dzięki temu możemy dostarczać klientom lepsze produkty, zmniejszać koszty ich opracowania i szybciej wprowadzać je na rynek. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań z zakresu projektowania 3D możliwa jest kontrola technologiczności, analiza części oraz automatyzacja projektu.

Zastosowanie rynkowe

Projektowanie może być stosowane w każdej branży wymagającej wytwarzania podzespołów lub całych urządzeń do produkcji dowolnych wyrobów lub przetwarzania dowolnych surowców. W szczególności można wymienić: Branża drzewno-papiernicza -park maszynowy i oprogramowanie - przetwórstwo drewna; Branża elektromaszynowa - budowa i eksploatacja maszyn - przemysł cywilny - przemysł kosmiczny i lotniczy - przemysł mechaniczny - przemysł precyzyjny i optyczny - przemysł transportowy; Energetyka i Paliwa - projektowanie i budowa urządzeń dla energetyki - przetwórstwo i wykorzystanie surowców naturalnych; Opakowania i poligrafia - maszyny i urządzenia dla przemysłu drukarskiego - maszyny i urządzenia dla przemysłu opakowaniowego; Branża spożywcza - pakowanie, magazynowanie i transport żywności - przetwórstwo żywności.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Wynalazek
Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how
Chronione prawem autorskim
Wzór użytkowy

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"