Baza technologii


Logo wpisu Prototypowanie i wytwarzanie prototypów - elektronika

Prototypowanie i wytwarzanie prototypów - elektronika

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny

Opis technologii / usługi

• Testowanie i eksperymentowanie z technologiami cyfrowymi (HW i SW)
Demonstracja i testowanie mikroprocesorowych systemów wbudowanych, sieci sensorycznych, systemów transmisji danych i technologii cloud (IOT) opartych na rozwiązaniach HW+SW.
• Demonstracja i implementacja rozwiązań cyfrowych z wykorzystaniem komponentów cyfrowych na podstawie dostępnego proof-of-concept, w tym projektowanie platform HW+SW.
• Proof of Concept - projektowanie, demonstracja i implementacja modeli ad-hoc rozwiązań cyfrowych IOT.
• Wytwarzanie prototypów i serii przedkonkurencyjnych umożliwia zaprojektowanie i wytworzenie urządzenia prototypowego (MVP) i zebranie odpowiedzi z rynku, sprawdzenie funkcjonalności, weryfikację technologiczną wyrobu i technologii jego wytwarzania.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Usługa dedykowana przedsiębiorcy pracującemu nad rozwiązaniami wymagającymi opracowania i integracji elektroniki z docelowym produktem, skierowana jest do:
- podmiotów posiadających pomysł na produkt cyfrowy, którzy skorzystali z usług EDIH w zakresie doradztwa lub przeprowadzili studium wykonalności projektu,
- przedsiębiorstw chcących oferować nowe usługi, produkty cyfrowe posiadających już wystarczający poziom świadomości technologicznej i biznesowej dotyczący realizacji projektu,
- startupów technologiczne.

Oferowana kompleksowa usługa umożliwia konsultację produktu/wyrobu/technologii na wielu etapach i uzyskania w ostatecznej wersji, którego masowa implementacja wymaga weryfikacji technologicznej procesu wytwarzania wyrobu klienta. Usługa umożliwia postęp w rozwoju produktu związany z przejściem przez niemal wszystkie poziomy gotowości technologicznej TRL. Usługa ta dotyczy zarówno bardzo szerokiego zakresu – od wstępnego stadium pracy nad koncepcją produktu, aż do gotowego wyrobu umożliwiając wykonanie demonstracji odbiorcom lub potencjalnym inwestorom.
Korzyści:
• zapewnienie technologiczności wyrobu i procesu jego wytwarzania - pokazanie możliwości uruchomienia produkcji nowych wyrobów z zastosowaniem istniejącej technologii cyfrowej,
• osiągnięcie możliwość produkcji prototypowej/małoseryjnej produktu/wyrobu klienta.

Zastosowanie rynkowe

Celem tej usługi jest zaprojektowanie i wytworzenie urządzenia prototypowego oraz jego szybka demonstracja i zebranie odpowiedzi z rynku, sprawdzenie funkcjonalności. Eksperci zatrudnieni w ramach tej usługi umożliwią firmie zaprojektowanie, lub uzupełnienie i poprawienie projektu, a także weryfikację technologiczną wyrobu i technologii jego wytwarzania. Posiadana infrastruktura jest wyposażona we wszelkie niezbędne urządzenia automatycznej produkcji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Warszawa, woj. mazowieckie

Dane podmiotu

Nazwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny

NIP: 5250008850

Kraj: Polska

Adres www: https://itr.lukasiewicz.gov.pl/

Typ podmiotu: Instytut naukowo - badawczy

Forma ochrony

Nie dotyczy

Poziom gotowości technologicznej

Nie dotyczy

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 27 marca 2024 12:10

Wróć na stronę "Bazy"