Baza technologii


Logo wpisu QuickerSim

QuickerSim

QuickerSim Sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Technologia symulacji CFD (Computational Fluid Dynamics) polega na dostarczaniu modeli przepływów (ciepła, cieczy etc.) opartych na metodach numerycznych. Dzięki zastosowaniu technologii CFD możliwe jest modelowanie przepływów krwi w żyłach, powietrza wokół skrzydła samolotu czy ścieku w rurze. Zastosowanie tej technologii możliwe jest dzięki ciągle zwiększającym się dostępnym mocom obliczeniowym.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Technologia opracowana przez specjalistów QuickerSim pozwala przeprowadzać tego typu symulacje nawet stukrotnie szybciej niż podczas zastosowania wcześniej dostępnego na rynku oprogramowania. Zespół developerów QS opracowuje aplikacje stworzone specjalnie dla poddawanej symulacjom linii produkcyjnej, a dodatkowo nie wymagające posiadania ogrmonych mocy obliczeniowych. Nasze aplikacje z powodzeniem można obsługiwać przy pomocy laptopa, a dzięki ich łatwej konfiguracji nie wymaga się do tego wiedzy całej rzeszy ekspertów. Dla jednego z naszych klientów- producenta filtrów samochodowych, stworzylismy aplikację pozwalającą skrócić czas symulacji z 48 godzin do PÓŁ GODZINY! Dzięki oprogramowaniu QuickerSim można znacznie zoptymalizować cały proces produkcyjny, a inzynierom odpowiedzialnym za proces projektowania znacznie ułatwić pracę.

Zastosowanie rynkowe

Technologie dostarczane przez QuickerSim stosować można niemal w każdej gałęzi przemysłu, w której mamy do czynienia z przepływami. Rozpoczynając od przemysłu lotniczego (wspomniane wcześniej obliczenia przepływów powietrza wokół skrzydła samolotu), a na inżynierii biomedycznej kończąc. Mechanika płynów ma zastosowanie wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z wodą, krwią, powietrzem- zarówno tym ogrzewanym jak i tym chłodzonym, i wieloma innymi. W budownictwie CFD wykorzystamy podczas projektowania wentylacji i ogrzewania, w hydrologii- badając pływy, w technologii oczyszczania wody i ścieków przyda nam się znajomość przepływów we wspomnianych początkowo rurach etc. Jeśli w twojej firmie upatrujesz szansy aby zoptymalizować proces produkcyjny poprzez zastosowanie symulacji przepływów- zapraszamy do kontaktu!

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: QuickerSim Sp. z o.o.

NIP: 5272740819

Adres www: http://www.quickersim.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Komercyjne usługi badawcze

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"