Baza technologii


Logo wpisu Ratuj Etat

Ratuj Etat

Radosław Głowaty

Opis technologii / usługi

Na całym świecie wiele branż przeszło w stan zawieszania lub ich praca jest znacząco ograniczona z powodu pandemii COVID-19. Branże takie jak turystyka, gastronomia, hotelarstwo odczuwają katastrofalne skutki kryzysu zdrowotnego. Szereg branż, a w szczególnie dostawcy współpracujący z wymienionymi branżami, dostaje rykoszetem. Przedsiębiorstwa te podejmują decyzje w wyniku których tysiące stanowisk pracy jest zagrożonych. Z drugiej strony, wybrane sektory gospodarki zbierają żniwa i towarzyszy im zwiększone zapotrzebowanie na pracę. Te firmy szukają dodatkowej siły roboczej “na już”, by pomóc stałym pracownikom w okresie pandemii.

Serwis ratujetat.pl został zainicjowany przez firmę Kadromierzm oraz kancelarią Roesler Group, która przygotowała wzory dokumentów prawnych. Celem tego projektu jest połączenie firm w przestoju wraz z firmami poszukujących dodatkowych rąk do pracy. Tymczasowy transfer pracownika do innej komórki organizacyjnej jest korzystny dla pracodawcy pierwotnego, dla pracodawcy tymczasowego, ale przede wszystkim dla pracownika.
Zachęcamy firmy wśród których występuje obecnie zwiększone zapotrzebowanie na pracę do wypełnienia prostego formularza na naszej stronie. W ten sam sposób zgłaszają się do nas firmy w których praca została wstrzymana lub ograniczona a pracownicy są na tzw. postojowym. Nasz zespół dopasuje popyt i podaż, dostarczy obydwu stronom wzory niezbędnych do wypełnienia dokumentów oraz wesprze firmy w komunikacji i ustaleniu warunków współpracy

Nie ulega wątpliwości, że zjawisko udostępnienia siły roboczej ułatwia przepływ zasobów ludzkich tam, gdzie są potrzebne i pomaga pracodawcom w utrzymaniu działalności w trudnych czasach.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby posiadają prawa własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 17 maja 2021 13:51

Wróć na stronę "Bazy"