Baza technologii


Logo wpisu Rozwój i opracowanie dedykowanych systemów interfejsu użytkownika

Rozwój i opracowanie dedykowanych systemów interfejsu użytkownika

Krzysztof Lipiec

Opis technologii / usługi

Opracowanie dedykowanego systemu interfejsu użytkownika do sterowania i obsługi systemu lub specjalizowanego urządzenia. Interfejs jest opracowywany szczegółowo pod wymagania użytkownika oraz na wybraną platformę sprzętową. Najważniejsze funkcje to: obsługa ekranów dotykowych, modularne konfigurowalne menu – zarówno na poziomie użytkownika jak i producenta, przygotowanie dedykowanego systemu operacyjnego, niezawodny stabilny system, modułowa konstrukcja oprogramowania umożliwiająca dodawanie dodatkowych modułów, obsługa systemu video – wiele strumieni danych, konfigurowalny układ oraz rejestracja danych, wbudowany system autoryzacji użytkowników i poziomów dostępu do systemu, integracja danych z różnych czujników i podłączonych urządzeń, obsługa map w różnych formatach, z kilkoma warstwami informacji oraz z możliwością pracy z nimi przez użytkownika.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Opracowany interfejs jest dedykowany do danego sprzętu i zastosowania. Pełna konfigurowalność urządzenia jest zapewniona wraz ze stabilną podstawą działania. Cechy wyróżniające to: sprawne działania od momentu włączenia – dzięki zastosowaniu dedykowanego systemu operacyjnego, możliwość modułowego rozwoju i zmiany wyglądu interfejsu, dostęp do kodu źródłowego dla przedsiębiorcy aplikującego interfejs do swoich produktów, łatwe wprowadzanie nowych wersji i funkcjonalności także po wypuszczeniu urządzenia/systemu do użytkowników, integracja map z dodatkowymi elementami/znacznikami.

Zastosowanie rynkowe

Systemy techniczne wykorzystujące interfejs użytkownika do odczytu danych, wprowadzania konfiguracji czy śledzenia sytuacji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Współpraca techniczna (umowa o doradztwo)
Umowa produkcyjna (podwykonawstwo)

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"