Baza technologii


Logo wpisu Rzeczywistość Rozszerzona (AR) dla pracowników utrzymania taboru kolejowego

Rzeczywistość Rozszerzona (AR) dla pracowników utrzymania taboru kolejowego

Actum Lab sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Rozwiązanie Actum Lab dostarcza niezbędnych informacji i instrukcji z wykorzystaniem technologii Augmented Reality dokładnie wtedy kiedy są one niezbędne w procesie serwisowym. Jest bardzo proste w użytkowaniu, jak i w utrzymaniu oraz aktualizacji bazy wiedzy. Produkt przeznaczony jest dla pracowników utrzymania taboru kolejowego (zarówno tych, którzy pracują w terenie jak i wspierających w back office), pokazując sekwencję i wskazówki dot. wykonywany prac za pomocą urządzenia mobilnego typu tablet.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Prezentowane rozwiązanie AR znacząco skraca to czas potrzebny na dokonanie niezbędnych napraw oraz poprawia ich jakość i dokładność. Oprócz tego, że można zobaczyć sprzęt w terenie za pomocą łącza wideo, ekspert może "pokazać" pracownikowi taboru dokładnie, które elementy wymagają uwagi i jakie działania są wymagane. Dla samego rozwiązania istnieje konkurencja w postaci interaktywnych okularów do Mieszanej Rzeczywistości (MR) jednak są one zbyt słabo rozwinięte technologicznie (zbyt duża waga, ograniczone pole widzenia, krótki czas pracy baterii), a koszt wdrożenia kilkaset procent wyższy i droższy w utrzymaniu niż rozwiązanie oferowane przez Actum Lab.

Zastosowanie rynkowe

Dzięki wykorzystaniu technologii AR pracownicy na własne oczy mogą uzyskać wskazówki dotyczące serwisu i obsługi pojazdów trakcyjnych, jak również mogą przesłać obraz do centrum kompetencyjnego w czasie rzeczywistym gdzie mogą zdalnie zaczerpnąć wiedzy u specjalistów.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Actum Lab sp. z o.o.

NIP: 9571087594

Adres www: http://www.actumlab.com

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Chronione prawem autorskim

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:53

Wróć na stronę "Bazy"