Baza technologii


Logo wpisu Składane biurko ergonomiczne

Składane biurko ergonomiczne

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Opis technologii / usługi

Przedmiotem technologii jest biurko ergonomiczne, w szczególności dla osób z dysfunkcjami kręgosłupa oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zawiera znany, zelektryfikowany i wyposażony w siłowniki liniowe zmieniające wysokość płyty roboczej stelaż, na którym zamocowany jest dwudzielna płyta robocza tak, że pierwsza część blatu obejmująca tylną krawędź blatu oraz jego oś obrotu zamocowana jest trwale i nieruchomo do stelaża, a druga część płyty roboczej obejmująca jego przednią krawędź oraz oś obrotu połączona jest od spodu siłownikami liniowymi, korzystnie elektrycznymi ze stelażem. Przy czym obie części powierzchni roboczej w obrębie osi obrotu połączone są z użyciem frezowania profilowego wykonanego tak, że oś obrotu drugiej części płyty roboczej otoczona jest materiałem drugiej części płyty roboczej równolegle do osi obrotu, a materiał otaczający oś obrotu wystaje w kierunku tylnej krawędzi pierwszej części płyty roboczej i współpracuje kształtowo z wybraniem wykonanym wzdłuż osi obrotu w pierwszej części płyty roboczej. Ruchoma cześć powierzchni roboczej pochylana jest względem przedniej części od poziomu horyzontalnego do prostopadłego względem nieruchomej części powierzchni roboczej. Biurko ergonomiczne według wynalazku zawiera stelaż, który jest zelektryfikowany i wyposażony w siłowniki liniowe zmieniające wysokość blatu roboczego.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Konstrukcja biurka, która pozwoliłaby na swobodne operowanie nastawami płaszczyzny przez osoby z niepełnosprawnościami, jak też wykluczałoby potrzebę pomocy osób trzecich związaną z wpadnięciem lub wtoczeniem się na przykład długopisu, w obszar osi obrotu lub poza nią.

Zastosowanie rynkowe

Potencjalnym odbiorcą jest klient B2B, będący świadom możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku, zdobycia większego w nim udziału bądź uzyskanie wyższej marżowości ze względu zmiany bądź usprawnienia procesu produkcyjnego. Innowacyjność pozwala nie tylko umocnienie swojej pozycji na rynku, lecz bardzo często jest wymogiem, zwłaszcza w branżach o niskich barierach wejścia, bez którego przedsiębiorstwa mogą stracić możliwość konkurowania ze
względu nie opłacalności własnej działalności.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Poznań, woj. wielkopolskie

Dane podmiotu

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

NIP: 7770004960

Kraj: Polska

Adres www: http://puls.edu.pl/

Typ podmiotu: Jednostka naukowa

Forma ochrony

Zgłoszenie wynalazku
Strzeżone know-how

Poziom gotowości technologicznej

TRL 4

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 24 lutego 2023 12:01

Wróć na stronę "Bazy"