Baza technologii


Logo wpisu Składany wieszak odzieżowy

Składany wieszak odzieżowy

Wojciech Kaźmierczak

Opis technologii / usługi

Składany wieszak odzieżowy to nowy wzór, zwiększający funkcjonalność tradycyjnego wieszaka o ruchome ramiona, umożliwiając ich złożenie celem łatwiejszego zdejmowania i zakładania odzieży na wieszak. Ramiona są zakończone zębatką i łączą się z zębami znajdującymi się na haku wieszaka. Jego wciśnięcie w kierunku korpusu wieszaka poprzez zastosowanie dodatkowej pary kół zębatych powoduje opadnięcie ramion (podczas gdy zastosowanie zwykłej przekładni powodowałoby podniesienie ramion). Zarejestrowany jako Wzór Przemysłowy w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (na terenie EU).

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

Korzystać z wieszaka można bez rozpinania guzików koszuli lub, w przypadku np. bluzy, wyjąć wieszak przez kołnierz. Zdjemowanie i zakładanie w ten sposób ubrań jest o wiele szybsze, ponadto ubrania się nie niszczą (rozciągają). Wystarczy w tym celu wcisnąć hak do obudowy (kciukiem, przytrzymując korpus wieszaka palcami wskazującym i środkowym - podobnie jak wyciskanie zawartości ze strzykawki).

Zastosowanie rynkowe

Wieszak przeznaczony jest głównie dla gospodarstw domowych, choć może znaleźć zastosowanie w miejscach z dużą ilością odzieży - pralnie, sklepy z odzieżą. Poprzez wygospodarowanie miejsca na korpusie wieszka, można tam umieścić logo i potraktować jako gadżet reklamowy.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja
Sprzedaż praw własności

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"