Baza technologii


Logo wpisu SoundToolKit

SoundToolKit

Techmo sp. z o.o.

Opis technologii / usługi

Technologia dotyczy zagadnienia propagacji dźwięku w wirtualnej przestrzeni 3D. Ma zarówno charakter symulacyjny jak i predykcyjny i może być używana dla nieistniejących fizycznie obiektów np. w grach. SoundToolKit może być używany jako narzędzie do precyzyjnego tworzenia scen akustycznych renderowanych w czasie rzeczywistym.

Zalety / korzyści z zastosowania technologii

SoundToolKit jest narzędziem do symulacji i wirtualizacji dźwięku w rzeczywistości 3D w oparciu o analizę realnych zjawisk fizycznych (odbicie, załamanie, dyfrakcja, Efekt Doplera etc.) oraz właściwości akustyczne materiałów użytych w danej przestrzeni. Działa w czasie rzeczywistym uwzględniając dodatkowo przemieszczanie się zarówno źródła dźwięku jak i odbiorcy. Dotychczasowe rozwiązania używane zarówno w przemyśle gamingowym czy architektonicznym wymagają dużych nakładów pracy i są mało elastyczne pod względem zmiennych środowiskowych czy ruchu. SoundToolKit pozwala na szybsze, znacznie tańsze i wierne tworzenie wirtualnych scen akustycznych o bardzo wysokim stopniu predykcji. Jednocześnie podnosi bezprecedensowo jakość słyszanych dźwięków pogłębiając tym samych uczucie zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości.

Zastosowanie rynkowe

Przyspieszenie procesów tworzenia dźwięku w grach komputerowych. Wierna symulacja dźwięku w VR i AR. Analiza i audyty akustyczne istniejących budynków i projektów budynków. Symulatory dla służb ratowniczych, wojska i policji.

Tagi

Branże

Lokalizacja

Dane podmiotu

Nazwa: Techmo sp. z o.o.

NIP: 6762464155

Kraj: Polska

Adres www: https://techmo.pl

Typ podmiotu: Przedsiębiorstwo

Wielkość: Małe

Forma ochrony

Inna forma ochrony:
None

Poziom gotowości technologicznej

None

Forma komercjalizacji

Licencja

Dodatkowe informacje

Inne podmioty/osoby nie posiadają praw własności do tej technologii.
Posiadający technologię zapewnia doradztwo związane z wdrożeniem.

Linki


Dodano 12 maja 2021 16:54

Wróć na stronę "Bazy"